Ключові кроки України на шляху до безвізу. Інфографіка

Рішення має набути чинності 11 червня. 

Сьогодні, 11 травня, Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання українцям права на безвізові поїздки до країн ЄС. До цього доленосного рішення Україна йшла від отримання незалежності, тому ТСН.ua зібрав ключові дати, пов'язані з цією подією.

Мандат для роботи над дорожньою картою безвізового режиму між Україною та ЄС Європарламент надав Єврокомісії ще у 2010-му. 20 квітня 2011 року тоді ще президент України Віктор Янукович затвердив документ щодо виконання плану дій з візової лібералізації.

28-29 листопада  на саміті у Вільнюсі з волі Януковича було зірвано підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС та призупинено процес євроінтеграції, однак після Революції Гідності Україна виконала всі завдання, поставлені їй для отримання візової лібералізації. 

11 травня Рада міністрів схвалила остаточне рішення про надання безвізу українцям. Тепер рішення має бути опубліковано в "Офіційному віснику ЄС". Зазначимо, що скористатися правом на безвіз орієнтовно від 11 червня матимуть право лише українці з біометричними паспортами для виїзду за кордон.

Подробиці щодо ключових дат на шляху до безвізового режиму дивіться в інфографіці.  

Ключові дати безвізу, інфографіка
ТСН.ua

ВідеоЄвросоюз завершив схвалення безвізового режиму для України

Залиште свій коментар