Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колесніченко у парламенті Криму говорив виключно українською - Москаль

Нардеп нагадав, що його колегу хотіли "порвати, як Тузик газету".

Народний депутат Геннадій Москаль звинувачує колегу Вадима Колесніченка у нещирості і розповідає, як автор скандального законопроекту, будучи депутатом ВР Криму, розмовляв виключно українською мовою і носив національну вишиту сорочку.

Як передає УНІАН, про це повідомив учора на прес-конференції в Донецьку народний депутат від НУ-НС, член партії "Фронт змін" Геннадій Москаль, кажучи про одного з авторів законопроекту "Про принципи державної мовної політики".

"Я в 1997 році був направлений на роботу до Криму і були вибори до парламенту Криму... Так пан Колесніченко, сам уродженець Черкаської області, єдиний ходив тоді в парламенті Криму в українській вишитій сорочці в 1997 році і виключно розмовляв українською мовою, що викликало багато негативу. Там хотіли його порвати, як Тузик газету, абсолютно всі депутати парламенту Криму, котрі здебільшого були російськомовні", - розповів Москаль.

При цьому він зазначив, що підтвердити його слова сьогодні може народний депутат з Криму Леонід Грач.

"Коли я йому (Колесніченку) про це згадую, він каже: "Та хто це підтвердить?". Так я підійшов до народного депутата Леоніда Грача і запитав, чи підтвердить він це, якщо я розповім все з трибуни Верховної Ради. Він відповів, що вийде і підтвердить, оскільки він особисто тоді робив Колесніченку зауваження, що один Колесніченко мовну революцію в Криму не зробить", - додав Москаль.

Він звинуватив депутата Колесніченка в нещирості і в тому, що той "робить усе кон'юнктурно".

"Якби Колесніченко робив усе щиро, він стільки ляпсусів у цьому законопроекті не наробив би. Він усе робить кон'юнктурно. Просто перед виборами йде боротьба за партійний список до майбутнього парламенту. Тим паче немає грошей на реалізацію цього законопроекту", - додав Москаль.

Нагадаємо, 5 червня ВР прийняла в першому читанні законопроект "Про принципи державної мовної політики", ініційований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком.

У пояснювальній записці, зокрема, наголошується, що в разі прийняття законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27).

За це рішення проголосували 234 з 248 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. "За" проголосували 187 народних депутатів від Партії регіонів, двоє членів фракції НУ-НС, 25 депутатів від КПУ, двоє - від Народної партії, шість членів групи "Реформи заради майбутнього" і 12 позафракційних депутатів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції