Країни Євросоюзу можуть надати Україні оборонне озброєння

Дата публікації
Країни Євросоюзу можуть надати Україні оборонне озброєння

Країни ЄС можуть надати Україні оборонне озброєння / Getty Images

Про це йдеться в ухваленій сьогодні резолюції Європарламенту.

Країни ЄС можуть надавати Україні оборонне озброєння, йдеться в резолюції Європарламенту щодо України, де європейські парламентарі жорстко засудили агресивну і експансіоністську політику Росії.

Зокрема, в резолюції зазначається, що 16 липня Рада ЄС скасувала ембарго на постачання зброї Україні, тож, наразі будь-які заперечення цьому відсутні. У тому числі відсутні правові обмеження для держав-членів ЄС стосовно надання Україні оборонного озброєння, у вигляді ленд-лізу зокрема, повідомляє власний кореспондент УНІАН.

Також у документі наголошується на необхідності ЄС вивчити шляхи надання підтримки Україні у "зміцненні її обороноздатності та захисту своїх зовнішніх кордонів на основі досвіду трансформації збройних сил країн колишнього Варшавського договору (які нині є членами ЄС) і підтримує існуючу доставку несмертельного обладнання".

Водночас, європейські парламентарі згадали про ухвалення в Україні закону про скасування позаблокового статусу, "визнаючи право України вільно робити власний вибір".

Нагадаємо, що раніше Литва передала українській армії елементи озброєння.

Наступна публікація