КВУ спрогнозував вирок КС стосовно подвійного балотування

Дата публікації
Перегляди
1142
Поділитись:
WhatsApp
Viber
КВУ спрогнозував вирок КС стосовно подвійного балотування

КС уже виніс рішення та готується оголосити вердикт / Фото: Українські новини

Конституційний суд визначиться зі сумісництвом мажоритарки та партійних списків у вівторок, 10 квітня.

Сьогодні, 10 квітня, Конституційний суд має оголосити рішення стосовно питання про одночасне балотування у мажоритарному окрузі та за партійним списком. Подання щодо відповідності цієї норми закону про вибору Конституції подала група народних депутатів іще 24 лютого.

Відповідно до нового закону про вибори депутатів, який набув чинності в грудні 2011 року та за який голосували і депутати більшості, і опозиції, кандидати можуть одночасно балотуватися і в округах, і за списками.

Згідно прогнозу голови Комітету виборців України Олександра Черненка, КС визнає таке подвійне балотування неконституційним.

"Я думаю, що Конституційний суд повторить власне рішення від 1998 року, де він визнав таке балотування антиконституційним. Тобто, коли депутати приймали таку норму, вони мали би врахувати, що вже така колізія була, але вони тим більше за це проголосували", - сказав глава КВУ.

Черненко наголосив, що важливо, аби зміни, які будуть вноситися до закону про вибори обмежилися узгодження його з рішеннями КС, а не пішли далі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1142
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація