Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нібито Луценко направив подання без рішення фракції.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко, ще будучи главою фракції БПП, самовільно вніс подання до Комітету у закордонних справах про заміну членів від його політсили. Про це повідомив депутат БПП Сергій Лещенко, - пише "Українська правда".

Згідно з інформацією, Луценко попросив призначити Ірину Фріз членом Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО замість Іванни Климпуш-Цинцадзе; Віктора Кривенка - членом Виконавчого комітету Національної парламентської групи України у Міжпарламентському Союзі замість Миколи Томенка; Вадима Денисенка — членом Міжпарламентської Асамблеї України та Республіки Польща замість Степана Кубіва; Ірину Суслову — членом Міжпарламентської Асамблеї ВР та Сейму Литовської Республіки замість Валентина Дідича.

Лещенко зазначив, що Луценко направив подання без рішення фракції. Як відомо, Суслова та Кривенко увійшли до фракції напередодні створення коаліції. Водночас Фріз є прес-секретарем, а Денисенко — політтехнологом БПП.

Нагадаємо, 29 березня Верховна Рада проголосувала за відставку генпрокурора Віктора Шокіна. Таке рішення підтримали 289 нардепів.

Втім, перед відставкою, Шокін звільнив свого заступника Давида Сакварелідзе. Офіційною причиною звільнення назвали реорганізацію та ліквідацію посад, а також порушення їм (Сакварелідзе) правил прокурорської етики.

12 травня Верховна Рада України підтримала законопроект щодо кваліфікаційних вимог для генерального прокурора. Цим законопроектом передбачено, що на посаду генерального прокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу освіту та стаж роботи в галузі права, або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше 5 років.  Раніше у відповідній статті йшлося про те, що ця особа повинна мати вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше 10 років.

Цього ж дня нардепи підтримали призначення лідера фракції  БПП у парламенті Юрія Луценка генеральним прокурором України. За нього віддали голос 264 депутати, утрималися - 16, не голосували - 33.

Залиште свій коментар

Вибір редакції