Лещенко розкрив подробиці уранових схем Мартиненка

Щороку соратник Яценюка заробляв мільйони доларів, стверджує нардеп.

Нардеп від БПП Сергій Лещенко розповів про уранові  оборудки компанії Steuermann, яка пов'язана із колишнім депутатом Миколою Мартиненком. 

Лещенко у своєму блозі на "Українській правді" написав, що наразі Антикорупційне бюро розслідує справу щодо австрійської Steuermann, яка купувала урановий концентрат у Казахстані та згодом продавала його за значно вищою ціною.

"Згідно з контрактами, Steuermann ("Штойєрманн") купувала урановий концентрат у Казахстані по 95-100 доларів за кілограм. А на українське державне підприємство концентрат продавався австрійською прокладкою по 129 доларів", - йдеться у тексті.

Нардеп від БПП вказав, що при цьому, у контракті обумовлено, що казахський продавець здійснює транспортування та страхування поставок за свій рахунок.

"Таким чином, за те, що папери перекладалися з однії стопки в іншу, прокладка Steuermann "наварювала" близько 30 доларів на кілограмі урану. В 2014 році було законтрактовано в Казахстані 400 тонн, в 2015 – 600 тонн", - написав Лещенко.

Тобто лише за 2015 рік вказана компанія заробила на оборудках близько 18 мільйонів доларів.

Досі встановити бенефіціара компанії Steuermann, що пов'язують із Мартиненком, було неможливо. 100% акцій цієї компанії належить Nemessis Anstalt з Ліхтенштейну , що не розкриває інформації про акціонерів.

Із власних джерел Лещенку вдалося отримати документи щодо компанії Nemessis Anstalt. Її кінцевим бенефіціаром виявився громадянин Грузії Олександр Іосселіані – кузен партнера Мартиненка Давида Жванії.

"Олександр Іосселіані мешкає в Києві та є кузеном Давида Жванії – багаторічного партнера Мартиненка в політиці та бізнесі", - наголосив нардеп.

Сам Жванія в інтерв'ю раніше заявляв, що компанія Steuermann створювалася для торгівлі абразивами, але після Євромайдану Мартиненко вставив її як "прокладку" в схему постачання урану. Дохід від оборудок отримував сам Мартиненко, стверджував Жванія.

Також Іосселіані значиться в реєстрі Ліхтенштейну як секретний власник уранової "прокладки", його сліди спливають у ще одному реєстрі.

"Так, паралельно з прокладкою на урані Мартиненко "кришує" схеми на державних підприємствах титанової галузі. Зокрема, для реалізації титанової продукції "Об'єднаної горнохімічної компанії" на підприємство було заведено ще одного посередника –австрійську компанію Bollwerk. Як випливає з бази даних Держслужби статистики, Іосселіані очолював представництво Bollwerk в Україні", - резюмував політик.

26 листопада 2015 року народний депутат від БПП Сергій Лещенко оприлюднив документи, які підтверджують наявність кримінальної справи проти тоді ще нардепа та  голови енергетичного комітету Ради Микола Мартиненка, серед яких -  запит швейцарської прокуратури до Генпрокуратури на ім'я  Віктора Шокіна. Крім того, зазначалося, що кримінальне провадження проходить за підозрою у хабарництві та "відмиванні" коштів.

22 грудня 2015 року Верховна Рада ухвалила рішення Мартиненка про складання депутатського мандату після гучних звинувачень в одержанні хабаря в розмірі 30 млн швейцарських франків.

Так, журналісти швейцарської газети SonntagsZeitung з'ясували, що Мартиненко підозрюється в отриманні хабаря в розмірі 30 мільйонів франків, які були заблоковані на рахунках в банку Hottinger в Швейцарії. Там керівництво фінустанови помітило підозрілі транзакції та поскаржилося правоохоронцям. Пізніше прокуратура Швейцарії підтвердила інформацію про кримінальне розслідування у справі.

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: