Міністр оборони Польщі назвав трагедію під Смоленськом терактом

Слідча комісія щодо смоленської авіакатастрофи заявила, що її причиною була помилка пілота.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич назвав терористичним актом авіакатастрофу під Смоленськом у квітні 2010 року, в якій загинув президент Лєх Качинський. 

Мацеревич заявив, що ця акція була спрямована на те, щоб позбавити Польщу людей, які – за його словами – вели країну до незалежності. Він згадав цю авіакатастрофу поруч з діями, вина за які покладається багатьма спостерігачами на Росію – наприклад, загострення ситуації на південному сході України, проте прямо не заявив, що за падіння літака відповідальна Москва.

Чимало прихильників нової влади вважають, що Росія могла бути причетна до аварії.

Нагадаємо, що літак президента Польщі Леха Качинського розбився під Смоленськом у 2010-му році. Президентське подружжя і ще 94 пасажири лайнера загинули. У польській прокуратурі вважають, що катастрофа сталася через помилку екіпажу і російських авіадиспетчерів. Мацеревич з 2010 року очолював парламентську комісію з розслідування причин смоленської трагедії і не раз робив гучні заяви про відповідальності російської сторони за авіакатастрофу.

Нагадаємо, що Польща готова подати позов проти Росії до Європейського суду з прав людини через авіакатастроу під Смоленськом.

Кандидат у міністри закордонних справ Вітольд Ващиковський заявив, що Варшава зажадає повернути уламки літака президента Качинського в судовому порядку.

ВідеоПольща проведе нове розслідування авіакатастрофи під Смоленськом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: