Міністром фінансів стала колишня американка Яресько. Досьє

Дата публікації
Перегляди
3466
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міністром фінансів стала колишня американка Яресько. Досьє

Наталя Яресько стала міністром фінансів / Фото: Фокус

Наталя Яресько має 23-річний досвід професійної діяльності в Україні.

Під час сьогоднішнього засідання Верховної Ради нардепи вирішили призначити главою Міністерства фінансів Наталю Яресько.

За відповідне рішення проголосували __ народних обранців. Кандидатуру Наталі Яресько пропонувала фракція "Самопомочі".

Яресько є одним зі співзасновників компанії Horizon Capital і працює її головним виконавчим директором.

Яресько виросла у Чикаго, у родині українців, які емігрували із у США після Другої світової війни. Одержала ступінь магістра в галузі державної політики в Школі державного управління ім. Кеннеді при Гарвардському університеті у 1989 році, а ступінь бакалавра наук в галузі бухгалтерського обліку в університеті ДеПол (Чикаго, штат Іллінойс) у 1987 році.

Отримавши освіту, Яресько влаштувалася в економічний підрозділ Держдепартаменту США, де спеціалізувалася на питаннях СРСР. Після розпаду Союзу Яресько переїхала до України, де до 1995 року очолювала економічний відділ посольства США.

Після завершення контракту Яресько не повернулася до США, а пішла працювати у фонд прямих інвестицій для підтримки малого та середнього бізнесу Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), на створення якого уряд США виділив $ 150 млн. У 2001 році Яресько очолила WNISEF, а у 2006-му на хвилі інтересу до Україні після Помаранчевої революції заснувала свою компанію - Horizon Capital. За час свого існування фонд вклав в українські компанії більше $ 250 млн.

Загалом, Яресько має 23-річний досвід професійної діяльності у регіоні, у першу чергу, в Україні.

У 2003 році за свій внесок у розвиток української економіки Яресько була нагороджена президентом України Орденом Княгині Ольги. Вона також була членом Консультативної ради з питань іноземних інвестицій при президенті Ющенку та Консультативного комітету Українського центру сприяння іноземному інвестуванню при Кабміні.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
3466
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація