На Радбезі ООН обговорюють Крим і Східну Україну

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Радбезі ООН обговорюють Крим і Східну Україну

Українське питання знову в центрі уваги Радбезу ООН

Поки що жодних рішень не планується.

Права людини в окупованому Криму та на Сході України розглядатимуть на черговому засіданні Ради Безпеки ООН, що розпочалося в ці хвилини. Перед членами Радбезу доповідатиме помічник генерального секретаря ООН Іван Шимонович, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Очікується, що градус протистояння між Україною та Росією значно підвищиться через події на Сході України.

Основним пунктом порядку денного буде обговорення доповіді заступника генсека ООН Івана Шимоновича щодо ситуації у Криму. Російське МЗС уже назвало доповідь верховного комісара з прав людини "однобокою, політизованою, необ'єктивною".

У тексті є конструктивна критика Києва і також рекомендації щодо подолання непорозумінь між нацменшинами та урядом. Зокрема є рекомендації ввести квоти, аби представити всі національні меншини в уряді, а також надати нацменшинам частку мовлення у загальнонаціональному ефірі.

Але російська сторона не згадала низку принципових моментів, наприклад таких, як відсутність утисків російськомовного, і навпаки, дискримінацію україномовного населення, а також кримських татар.

На момент створення цієї доповіді більш ніж 3 тис. кримських татар уже покинули територію півострова через утиски та дискримінацію.

"Цим документом спростовується риторика про начебто утиски російськомовного населення", - заявив посол України в ООН Юрій Сергєєв.

За словами дипломата, питання проведення антитерористичної операції на Сході України є так само питанням захисту прав і свобод громадян. І обговорення його на Радбезі ООН не уникнути.

Раніше повідомлялося, що Росію не підтримала жодна країна на Радбезі ООН, викривши Кремль у брехні.

Кореспондент ТСН Андрій Васильєв

Радбез ООН розгляне права людини в окупованому Криму

Радбез ООН розгляне права людини в окупованому Криму
Наступна публікація