НАТО посилить присутність в Чорному морі через РФ

До цього про свою готовність приєднатися до флотилії заявила Україна.

Нова стратегія НАТО стримування Росії включає в себе розширення присутності в Чорному морі. Її учасниками мають стати Туреччина, Болгарія і Румунія, повідомляє Reuters.

"Зараз між учасниками альянсу, у яких є вихід до Чорного моря, ведуться дуже важливі переговори про проведенні операцій, – повідомив заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу. – Нам треба обміркувати більш серйозну військову присутність НАТО в чорноморському регіоні, і особливо зосередитися на морському потенціалі".

Постійний російський представник при НАТО Олександр Грушко заявив, що це дестабілізує ситуацію в чорноморському регіоні. До цього про свою готовність приєднатися до флотилії заявила Україна. Це рішення український лідер Петро Порошенко пов'язав з діями Росії, зокрема, з мілітаризацією Криму.

У лютому генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що альянс продовжить нарощувати свої військові можливості в чорноморському регіоні.Тоді ж Румунія повідомила, що розробляє стратегічний план, який передбачає створення нової військово-морського угруповання НАТО в регіоні – Чорноморської флотилії.

Нагадаємо, що майбутній командувач НАТО в Європі генерал Кертіс Скапаротті заявив, що США повинні постачати Україні зброю, якої вона потребує, в тому числі протитанкові ракетні комплекси Javelin.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: