Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ подав позови проти Коломойського у суди Швейцарії та України

Позови стосуються виконання зобов’язань за наданими у 2016 році особистими поруками на користь Національного банку.

Національний банк України подав нові позови в суди Швейцарії та України проти одного з колишніх акціонерів "ПриватБанку", екс-очільника Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського.

Як повідомляє прес-служба НБУ, судові справи стосуються виконання Коломойським його зобов’язань за наданими у 2016 році особистими поруками на користь Національного банку. "Мета позовів – забезпечити погашення кредитів рефінансування, які Національний банк надав "Приватбанку" в період між 2008 та 2015 роками. Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами на суму близько 10 млрд грн", - наголошується у повідомленні.

Зокрема, перший позов подано за місцем проживання бізнесмена у Швейцарії – до суду першої інстанції в Женеві, а інший - за місцем перебування майна в Україні - до Господарського суду Дніпропетровської області.

"Таке рішення Національного банку свідчить, що регулятор готовий вести судові справи проти Ігоря Коломойського як в Україні, так і за кордоном, щоб притягнути його до відповідальності. Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій. Національний банк переконаний, що як швейцарський, так і український суди задовільнять обґрунтовані вимоги НБУ", - повідомляє НБУ.

Крім того, у Нацбанку вважають, що "ПриватБанк" отримав кредити рефінансування від НБУ під забезпечення поруками, наданими особисто Ігорем Коломойським". "Але сьогодні зрозуміло, що в той час "ПриватБанк" насправді не міг повернути ці кредити. Врешті-решт, державі довелося націоналізувати банк ціною значних витрат в еквіваленті 5% ВВП, щоб захистити інтереси мільйонів власників рахунків та зберегти фінансову стабільність у цілому. НБУ наразі вживає і продовжить вживати правових заходів, необхідних для відшкодування Ігорем Коломойським цих коштів", - наголосили у прес-службі.

Раніше керівничий партнер адвокатського об'єднання Suprema Lex Віктор Мороз, який є радником власників облігацій "Привату", заявляв про те, що екс-власники можуть оскаржити в суді рішення держави щодо націоналізації фінустанови. Зокрема, заявлена Національним банком значна кількість кредитів, виданих "ПриватБанком" пов'язаним особам, не знайшла підтвердження.

ВідеоУкраїнські сенсації. Хто така Рожкова

Минулого тижня Дарницький районний суд постановив тимчасово усунути Заступницю голови Національного банку України Катерину Рожкову. Виявляється, Рожкова – вкрай потрібна персона для президента Порошенка. Фінансові блага посадових осіб сильно залежать від однієї людини, але її таємниці вмить стали народним надбанням. Усі таємниці чиновників «Українські сенсації» розкриють у випуску. Чому НАБУ не може «розкусити» Рожкову? Навіщо вона літала до Москви та які дані українців могла туди возити? ожкову»? Дивіться «Українські сенсації» за 5 травня онлайн на 1+1. 

Українські сенсації. Хто така Рожкова

Залиште свій коментар

Вибір редакції