Побитий в Донецьку міліціонер: "Натовп ледь мене не розтоптав"

Дата публікації
Перегляди
1299
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Побитий в Донецьку міліціонер: "Натовп ледь мене не розтоптав"

Олександр Міщенко / Фото: Сегодня

Донецький міліціонер розповів, як його побили і ледь не затоптали пікетники з вилами і лопатами.

Донецька прокуратура порушила кримінальну справу за фактом нападу на міліціонера, який стався 28 листопада під час штурму Донецької ОДА мітингувальниками-пенсіонерами.

Постраждалий міліціонер - помічник дільничного 42-річний Олександр Міщенко – досі перебуває у лікарні, з'ясувала газета "Сегодня". Журналісти застали його під крапельницею.

"Коли натовп кинувся до дверей облдержадміністрації, позаду мене були охоронці ОДА, а попереду був мій командир, майор Андрій Гапонюк. Потім хлопці попереду мене висмикнули, і я опинився прямо перед натовпом. Били з усіх сторін, я прикривався руками, добре хоч в бушлаті і шапці був", - розповів Міщенко подробиці тих подій.

"Людей 30 намагалися пройти через мене в будинок - якби я впав, мене б розтоптали. Потім я втратив свідомість", - пригадав він.

Правоохоронець наголосив, що претензій до людей у нього немає.

"Натовп є натовп - люди не контролюють себе. Один, правда, удар був цілком осмисленим - мене в живіт вдарив Дмитро Верзилов. Ми до цього часто забезпечували порядок на акціях, які він проводив, я його знаю, начебто людина нормальна. А тут таке! Але загалом і на нього я не особливо ображаюся", - запевнив Міщенко.

Він додав, що при цьому йому була неприємна реакція простих людей. "Ми такі ж люди, як і інші донеччани, тільки ми поставлені інших захищати. Можна ж по-людськи ставитися...", - зітхнув міліціонер.

Як повідомили в лікарні, Міщенка госпіталізували у стані середньої тяжкості з черепно-мозковою травмою, струсом мозку, здавленням грудної клітини та забоєм черевної стінки.

Тим часом у депутата райради, голови "Союзу ошуканих вкладників" Дмитра Верзилова своя версія подій.

"Ніхто там нікого не бив: була штовханина, люди сильно обурювалися. На відео видно, що до міліціонера Міщенка підійшов хтось у цивільному, шепнув щось на вухо, після цього він впав, почав кричати: "Мене вбивають", - і його забрали. Це була запланована провокація міліції за вказівкою Шишацького (губернатора - прим. ред.). Мета - порушити проти мене кримінальну справу і знищити опозицію в Донецьку", - пояснив Верзилов.

Нагадаємо, 28 листопада в Донецьку близько сотні мітингувальників-пенсіонерів вибили двері будинку Донецької ОДА. Деякі учасники акції були озброєні вилами і лопатами. В результаті бійки між протестувальниками і охороною обладміністрації, були виламані пластикові двері та вибиті вікна будівлі.

За словами мітингувальників, поштовхом до штурму ОДА послужив розгін мітингу і демонтаж наметів чорнобильців біля Пенсійного фонду в Донецьку, під час якого помер 74-річний шахтар Геннадій Конопльов.

Читайте також:

Учасникам штурму Донецькї ОДА з вилами світить 5 років тюрми

Прокуратура не побачила вини міліції у смерті шахтаря-інваліда

Ошукані вкладники з вилами вибили двері до губернатора Донецька

Регіонал про події у Донецьку: викупаємо гріхи Тимошенко і Ющенка

Наступна публікація