Порошенко назвав мету нових змін до Конституції

Глава держави провів зустріч із головами Конституційних судів Грузії, Литви, Латвії та Молдови

Президент України Петро Порошенко заявив, що головне завдання проведення реформи правосуддя та внесення змін до Конституції України в частині правосуддя є забезпечення верховенства права та утвердження насправді незалежного суду.

Таку заяву глава держави зробив під час зустрічі з головами конституційних судів Грузії, Литви, Латвії та Молдови, які прибули в Україну для участі в "Міжнародній науково-практичній конференції з питань запровадження конституційної скарги в Україні".

Під час зустрічі Порошенко наголосив на тому, що децентралізація влади на місцях надасть громадам більше можливостей для втілення нових проектів та забезпечення потреб.

Глава держави зазначив, що Україна зацікавлена в розвиткові довгострокової, стратегічної співпраці в сфері конституційного права із грузинськими, литовськими, латвійськими та молдавськими партнерами.

"Ваш досвід і підтримка для нас дуже важливі. А тверда позиція політичного керівництва всіх балтійських країн є цементуючою фактором, що забезпечує єдність Європейського Союзу і солідарність з Україною", - зазначив Порошенко.

Своєю чергою, учасники зустрічі запевнили в готовності допомагати, надавати експертні консультації, ділитися досвідом в тих сферах, де реформи в їхніх країнах були успішно реалізовані.

Вони також запевнили, що уважно слідкують за розвитком події на Донбасі та у Криму. Зокрема, голови Конституційних судів чотирьох країн ініціювали меморандум про засудження дій Конституційного суду Росії, який не зупинив анексію Криму.

"Цього року ми розпочали так званий Батумський процес щодо засудження дій Конституційного суду Російської Федерації, який міг зупинити анексію Криму, але не зробив цього. Ми вирішили не мовчати", - цитує прес-служба українського президента голову Конституційного суду Литви Дейнюса Жалімаса.

"Акт агресії і грубого порушення міжнародного права не повинен залишатися без уваги, принаймні, суддівського співтовариства", - додав голова Конституційного суду Молдови Александр Тенасе, висловивши сподівання, що цю позицію і меморандум про засудження дій російського Конституційного суду підтримають і юристи з інших країн.

Нагадаємо, що Порошенко розповів, коли Верховна Рада змінить Конституцію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: