Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко ввів нові штрафи за порушення правил проїзду до Криму та зони АТО

Також президент посилив контроль за державним кордоном.

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України Закону України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави".

Про це повідомили у прес-службі глави держави.

"Реалізація законодавчого акту дозволить ефективно протидіяти адміністративним правопорушенням на державному кордоні України, контрольованих прикордонних районах, а також у контрольних пунктах в’їзду-виїзду з або до тимчасово окупованої території України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, також законом вносяться зміни для удосконалення заходів, які застосовуються Державною прикордонною службою у протидії нелегальній міграції на державному кордоні тощо, зокрема, зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також запроваджується два нових види адміністративної відповідальності.

Крім цього документом вносяться доповнення до законів "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", "Про Державну прикордонну службу України", "Правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про створення вільної економічної зони"Крим" та "Про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".

Зауважимо, згідно з законом, вилучається покарання у вигляді адмінарешту до 15 діб за незаконний перетин держкордону та за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію і виїзду з неї.

Водночас вводиться штраф до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190 гривень) за порушення правил в'їзду/виїзду із зони АТО.

Своєю чергою, якщо іноземець або особа без громадянства порушить заборону в'їзду до України, він повинен сплатити штраф від 100 до 300 мінімумів (1,7-5,1 тис. гривень).

Нагадаємо, від 1 січня 2018 року почали діяти нові правила перетину українського кордону для росіян, а також осіб без громадянства із 70 країн світу. Зокрема, у пунктах пропуску під час прикордонного контролю фіксуватимуть біометричні дані (у тому числі відтиски пальців). Отриману інформацію передаватимуть до Національної системи верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Ця система дозволяє контролювати терміни перебування іноземців на території України, а також вона підключена до баз даних Інтерполу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції