Порошенко провів першу зустріч у Давосі

Співрозмовником українського президента став прем'єр-міністр Туреччини.

Швейцарське курортне містечко Давос відкрило 46-й Всесвітній економічний форум. Лідери держав, бізнесмени та видатні громадські діячі зі 140 країн світу найближчі кілька днів дискутуватимуть про майбутнє планети, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Майже півстоліття тому Всесвітній економічний форум у Давосі замислювався його організатором і натхненником Клаусом Швабом як приватний захід. Так залишилося і дотепер. Самі організатори вирішують, кому надіслати запрошення, а кого проігнорувати. Побувати на форумі – це ознака приналежності до клубу обраних не лише для великого бізнесу, але й для топ-політиків.

Росія традиційно у клубі, але починаючи з 2014 року в Давос перестали їздити перші особи. Нині Росія делегувала представника Путіна на Далекому Сході, що, на думку преси, сигналізує про те, що погляди Кремля тепер спрямовані не на Захід, а на Схід.

Діапазон тем форуму широкий – від зниження темпів економічного розвитку та кризи, викликаної напливом мігрантів у Європі, до гендерних дискусій та захисту довкілля.

Українську делегацію очолює президент Петро Порошенко. Він проведе у Давосі низку зустрічей, зокрема із віце-президентом США Джо Байденом і головою Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. А також братиме участь у спеціальному засіданні, присвяченому гібридним війнам.

Давос відкриває 46 Всесвітній економічний форум

Лідери держав, бізнесмени та видатні громадські діячі зі 140 країн світу найближчі кілька днів дискутуватимуть про майбутнє планети та водночас відпочиватимуть у швейцарських Альпах. 

Український президент уже провів зустріч із прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу. Вона пройшла "на полях" форуму.

"Сторони обговорили питання, пов'язані з економічною агресією Росії щодо обох країн. На думку співрозмовників, введені Російською Федерацією обмеження є не лише безпідставними, а й такими, що суперечать нормам міжнародного права та зобов'язанням РФ у СОТ", - повідомили про розмову державних діячів у прес-службі українського лідера.

Також відомо, що Порошенко і Давутоглу обговорили напрямки стратегічного партнерства в 2016 році, візит глави турецького уряду до Києва, перспективи звільнення з-під окупації Криму та Донбасу, ситуацію в чорноморському та близькосхідному регіонах.

"Прем'єр-міністр Туреччини підтвердив незмінну підтримку його країною суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Співрозмовники погодились із тим, що повернення Криму Україні дозволить не лише відновити законний статус півострова, а й припинити порушення прав людини окупаційною владою, а також його небезпечну мілітаризацію", - проінформували в Адміністрації президента.

Як уже повідомлялося, протягом 20-22 січня глава української держави Петро Порошенко проведе важливі зустрічі на форумі у Давосі. Заплановані переговори з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, президентом Міжнародного комітету Червоного хреста Мауером, прем'єр-міністром Нідерландів Рютте, а також з провідними представниками міжнародних бізнесових та інвестиційних кіл.

Активну участь у заходах Давосу братиме й міністр фінансів України Наталія Яресько. Вона проведе 15 зустрічей, не враховуючи участі у самому Форумі. Під час цих зустрічей Яресько планує обговорити питання виконання реформ в Україні, прийнятий Держбюджет і податкові зміни, а також подальшу фінансову підтримку України.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: