Порошенко та Назарбаєв підписали масштабний план співробітництва

Порошенко та Назарбаєв підписали масштабний план співробітництва

Україна і Казахстан поглиблюють співпрацю / Фото: Reuters

Документ включає більше десятка напрямків.

В результаті переговорів президент України Петро Порошенко і президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписали план дій "Україна – Казахстан" на 2015-2017 роки.

У підписаній "Дорожній карті - 5" визначено ключові вектори двостороннього співробітництва на найближчу перспективу.

Як зазначили президенти у спільній заяві - значна активізація торговельно-економічного співробітництва є одним з головних завдань двосторонніх відносин.

Пріоритетними напрямами співробітництва, описаними в документі, є паливно-енергетичне, сільськогосподарське, енергетичне, транспортне, гірничошахтне, агропромислове машинобудування, створення інфраструктурних об'єктів, авіаційна, космічна і інші сфери.

В подальшому президенти висловили готовність до поглиблення українсько-казахстанських відносин у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, культурно-гуманітарній та інших сферах.

Лідери обох країн відзначили актуальність тематики Міжнародної виставки ЕКСПО-2017 - "Енергія майбутнього", яка має сприяти взаємному збагаченню технологій у сферах енерговиробництва та енергозбереження.

Назарбаєв підтримав ініціативу України про приєднання до діалогового Форуму "Азія-Європа" (ASEM), що дасть новий імпульс співробітництву між Європою і Азією і буде сприяти сталому розвитку всіх учасників форуму і підтримку стабільності в світі.

Глави держав підтвердили прихильність України і Казахстану фундаментальним принципам міжнародного права, поваги до суверенітету та територіальної цілісності держав, зафіксованим в основоположних документах ООН, ОБСЄ і в цьому зв'язку відзначили єдину позицію про необхідність реалізації мінських домовленостей 2014-2015 рр. у повному обсязі і вітали підсумки зустрічі "Нормандської четвірки" від 2 жовтня в Парижі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація