Посол України в ООН прокоментував чутки щодо своєї відставки
Наразі невідомо про те, хто замінить Юрія Сергеєва на посаді очільника Місії.
Юрій Сергеєв про своє відкликання дізнався від журналістів.
Постнійний представник України в ООН Юрій Сергеєв прокоментував чутки навколо його ротації.
"Мені відомо, хто і з якою метою ініціював подібного роду публікацію" - зауважив дипломат.
Напередодні з ЗМІ з'явилась інформація "з дипломатичних джерел" про відкликання Юрія Сергеєва з посади Посла України в ООН.
Серед причин, крім цілком логічного завершення терміну перебування на посаді, було начебто незадовільна робота Місії.
"Заміна повинна відбутися не тільки з цієї причини, але також через претензії до якості роботи. Зауваження до нього є і в адміністрації президента, і в МЗС. Він не працював в Україні з 2003 року, коли поїхав послом у Францію, і за цей час дещо втратив почуття реальності", - цитує "Європейська правда" анонімне джерело у МЗС.
Юрій Сергеєв про своє можливе відкликання з посади дізнався від журналістів, а сьогодні у розпорядженні ТСН опинився письмовий коментар Юрія Сергеєва щодо цього:
"Перебуваючи останні кілька днів на міжнародній конференції "Ukraine in Uncertain World" з великим здивуванням прочитав статтю у "Європейській правді", яка, судячи з реакції читачів, певним чином сколихнула інформаційний простір в Україні", - пише Юрій Сергеєв.
"Хочу підкреслити, що мені відомо, хто і з якою метою ініціював подібного роду публікацію. Що ж, нехай це залишиться на совісті її автора", - додав він.
Дипломатичні кола ООН вже проінформовані про можливу відставку Юрія Сергеєва. В кулуарах не коментують сам факт ротації, оскільки це повністю у повноваженнях українського МЗС. "Україні вдалось відстояти свою принципову позицію в ООН щодо незаконної анексії Криму та щодо виконання Мінських домовленостей завдяки зусиллям Місії і особисто Сергеєва" - зауважили джерела у Секретаріаті Генсека ООН.
"1 січня 2016 року розпочнеться вкрай важливий для української дипломатії період - непостійне членство нашої держави у Раді Безпеки ООН. Маю усі підстави стверджувати, що команда, яка працюватиме тут у цей період, гідно і професійно представлятиме Україну у цьому ключовому органі ООН незалежно від того, хто персонально очолюватиме Постійне представництво у майбутньому" - підкреслив Юрій Сергеєв у своєму коментарі.
Наразі невідомо про те, хто замінить Юрія Сергеєва на посаді очільника Місії. Жодної офіційної інформації про відкликання Сергеєва також наразі немає.