Путін не отримував листа від Януковича про введення військ - Пєсков

У Кремлі не знають, чому Чуркін представив цей документ як офіційний в ООН.

У Кремлі стверджують, що до адміністрації президента Росії не надходило листів від колишнього президента України Віктора Януковича щодо введення військ в березні 2014 року.

Про це заявив речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков, передає Интерфакс-Россия.

"Справа в тому, що жоден лист офіційно до адміністрації президента не надходив. Жоден подібний документ в адміністрації президента не реєструвався ", - сказав представник Кремля Дмитро Пєсков.

На запитання щодо того, чому в Раді Безпеки ООН це звернення було представлено як офіційне, Пєсков заявив: "Цього я не знаю. Я можу тільки констатувати ситуацію де-факто і де-юре, тобто те, що я вже сказав".

ВідеоКремль заперечив факт отримання листів від Януковича з проханням ввести війська

У січні генеральний прокурор України Юрій Луценко оприлюднив офіційний лист від секретаріату ООН, в якому екс-президент Віктор Янукович просить ООН ввести війська Росії на територію України. Він наголосив, що всі отримані українським слідством матеріали визнані ООН офіційними документами, які надала РФ. Водночас у генпрокуратурі РФ відхрестилися від цього документа: там запевняють, що будь-які заяви Януковича не були підставою для звернення президента РФ Володимира Путіна до Ради Федерації про дозвіл на використання російських військ в Україні. 

Як відомо, колишній постпред Росії в ООН Віталій Чуркін 2014 року показав на засіданні Радбезу ООН лист, в якому Янукович звернувся до російського президента Володимира Путіна з проханням ввести війська. Чуркін заявив, що він "уповноважений повідомити", що звернення "отримано" Путіним.

Залиште свій коментар