Путін відмовився повертати Україні контроль за кордоном на Донбасі

Російський лідер наполягає на виконанні одного з пунктів Мінських угод.

Президент Росії Володимир Путін заявив про відмову повернути Україні контроль за українсько-російським кордоном на Донбасі до внесення змін у Конституцію.

Про це російський політик заявив в інтерв'ю виданню Bild.

За словами Путіна у Мінських угодах прописано, що відновлення повного контролю за державною межею здійснюється за умов проведення конституційної реформи.

"Тобто, спочатку конституційна реформа, політичні процеси, а потім на основі цих процесів створення атмосфери довіри і завершення всіх процесів, у тому числі закриття кордону. Наші європейські партнери - і канцлер ФРН, і президент Франції - мають якось побільше вникати, мені здається, у ці проблеми", - цитує УНІАН слова Путіна.

У Мінських домовленостях йдеться про те, що зміни до Основного Закону України мають діяти на постійній основі, додав російський президент.

"Тут написано, що зміни в Конституції мають бути на постійній основі. Уряд України вніс у перехідні положення, імплементував туди закон про особливий статус цих територій, раніше прийнятий. Але цей закон, який вони внесли до Конституції, прийнято лише на три роки. Два роки вже пройшло. Ми коли в Парижі зустрічалися, і канцлер ФРН, і президент Франції погодилися з тим, що цьому закону має бути надано інший характер, і він має бути включений туди на постійній основі", - сказав Путін.

Також російський лідер додав, що зміни до Конституції не були затверджені парламентом навіть у нинішньому вигляді.

"Однак ця Конституція не була проголосована навіть у тому вигляді, в якому вона зараз є, а закону так і не надано статусу постійно діючого. Як можна вимагати від Москви те, що мають зробити в Києві наші колеги своїм рішенням?", - резюмував глава РФ.

Як повідомлялося раніше, експерт Atlantic Council Андерс Аслунд заявляв, що новими кадровими змінами президент РФ Володимир Путін переходить до прямого управління Донбасом. Зокрема, йдеться про призначення Бориса Гризлова представником РФ у тристоронній Контактній групі та зміну "куратора Кремля" у так званих "ЛНР/ДНР" із Владислава Суркова на Дмитра Козака. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: