Рада може унеможливити проведення мітингів

Дата публікації
Перегляди
1500
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада може унеможливити проведення мітингів

У ВР на порядку денному - розгляд законопроекту №2450 "Про порядок організації і проведення мирних заходів" / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

В новому законопроекті ускладнюється процедура подачі повідомлення про мирне зібрання.

У четвер, 15 березня у Верховні раді на порядку денному стоїть розгляд законопроекту №2450 "Про порядок організації і проведення мирних заходів".

Як повідомляється, в законопроекті ускладнюється процедура подачі повідомлення, а організатори заходів повинні доводити, що вони - громадяни України або перебувають в країні на законних підставах.

Щоб провести зібрання, громадяни повинні повідомити про це владу за 4 дні.

У той же час не встановлені терміни для оскарження рішень судів про заборону мітингів, які ухвалюються у переддень акції. Таким чином громадяни позбавлені конституційного права на оскарження.

Ця норма вже викликала критику з боку деяких громадських організацій, які впевнені, що вона може стати приводом для заборони зборів і не відповідає європейській практиці, що передбачає проведення так званого "спонтанного мітингу".

Слід зазначити, що законопроект №2450 вже намагалися прийняти у 2010 році. В червні 2010 року член Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що Партія регіонів не буде голосувати за зазначений законопроект.

Нагадаємо також, раніше повідомлялося, що у четвер, 15 березя Рада має розглянути розгляне скандальний законопроект про "Захист прав суспільної моралі".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
1500
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація