У четвер Рада може дозволити закривати ЗМІ за образи

Дата публікації
Перегляди
1407
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У четвер Рада може дозволити закривати ЗМІ за образи

Як написала в своєму блозі Леся Оробець "схоже чергове покращення життя для журналістів чекаємо у четвер".

Верховна рада на цьому тижні має розглянути розгляне скандальний законопроект про "Захист прав суспільної моралі". Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила народний депутат від НУНС Леся Оробець.

"В проекті порядку денного цього сесійного тижня стоїть законопроект №7132 "Про захист суспільної моралі". Якщо пам'ятаєте ним передбачено право закривати будь-який сайт без рішення суду впродовж кількох днів", - написала депутат.

Вона зазначила, що, "схоже чергове покращення життя для журналістів чекаємо у четвер (15 березня - ред.)".

Нагадаємо, Рада хоче заборонити порнографію, використання "нецензурних лайливих і брутальних слів..." у друкованих, електронних засобах масової інформації та в Інтернеті, а також передбачити покарання за екстремістську та образливу інформацію і пропаганду насильства.

Перспектива введення закону викликала різку реакцію з боку ЗМІ і правозахисників. Зокрема, президент "Європейської медіа платформи" Ханне Северінсен ще в листопаді заявила, що законопроект про захист суспільної моралі в Україні несе загрозу з точки зору цензури в Інтернеті.

Експерти вважають, що новий законопроект ставить під загрозу будь-кого, від ЗМІ до, наприклад, письменників і музикантів.

Ворогів моралі штрафуватимуть, саджатимуть і позбавлятимуть ліцензій. Проте ворогом моралі фактично можна оголосити будь-кого, говорять фахівці.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
1407
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація