Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Регламентний комітет визнав законним подання на Добкіна

Раніше політик заявив, що подання на нього "особистою помстою генпрокурора".

Регламентний комітет Верховної Ради розглянув подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від Опоблоку Михайла Добкіна

Депутати підтримали відповідне рішення.

Таким чином подання про зняття недоторканості з Добкіна вирішили направити на розгляд у Раду. За рішенням комітету подання є законним і вмотивованим, хоча певні недоліки в обґрунтуванні у ньому є.

Тим часом подання про затримання та арешт також направили у Раду, незважаючи на недостатні вмотивованість і обґрунтованість.

Під час засідання комітету генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що прокуратура від 8 листопада 2014 року розслідує шахрайство, розкрадання, створення злочинної організації та зловживання посадовцями Харківської міськради.

"Ми вважаємо, що Добкін Михайло Маркович, діючи умисно, за попередньою згодою з групою осіб, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки, вчинив тяжке правопорушення... "зловживання". Крім того, Добкін, діючи умисно, повторно в інтересах голів житлово-будівних кооперативів сприяв злочинному умислу у заволодінні земділянками на території Харкова шляхом обману, тобто вчинив... шахрайство", - заявив Луценко.

Луценко просить схвалити подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, а також на затримання та арешт Добкіна.

добкіна звинувачення
ТСН

За словами нардепа, він не почув у поданні жодних доказів своєї провини, окрім "голослівних звинувачень".

"Злочин - це суспільно небезпечне діяння. Я думаю, що все, що ви побачили, не можна назвали "суспільно небезпечним діянням". Це суспільно корисне діяння. Ці квартири та будинки передані на баланс міста Харкова, а земля під ними виділена під обслуговування та експлуатацію цих будинків... Я вважаю, що ця справа не завершиться нічим, бо кожна стаття, яка передбачає шахрайство, повинна мати потерпілого. Покажіть мені потерпілого. Потерпілою є громада, яка отримала 6 тис. квартир?", - сказав сам нардеп.

За його словами, у парламенті він проситиме зняти з нього недоторканність і голосуватиме "за", щоб "у слідства не було підстав казати, що воно не може проводити слідчі дії". Він пообіцяв допомогати слідству.

"Цих 227 млн у принципі не існує, тому що половина землі уже повернена і оцінка землі вже інша... У них завдання, щоб я сидів у тюрмі", - сказав він.

В кінці свого виступу нардеп продемонстрував членам комітету портрет першого секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва, зазначивши, що його звинувачують за тими законами, які "створювалися по законах, які приймалися ще при цій людині".

Добкін і Брежнєв

За його словами, всі звинувачення проти нього "є безпідставними і мають політичний підтекст".

Нагадаємо, генпрокурор Луценко вніс подання до Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Добкіна. У ГПУ в діях напдепа побачили ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок Харкова нормативною вартістю понад 220 млн грн.

Добкін запевнив, що справа проти нього - це "особиста помста" Луценка, з яким у нього склалися "теплі" стосунки ще за президента Віктора Ющенка. Депутат вневнений, що недоторканності його позбавлять.

27 червня співробітники ГПУ спільно з СБУ влаштували обшуки у приміщенні Харківської міської ради, вилучивши документи, які містять дані про незаконність виділення земельних ділянок, а також відомості про осіб, причетних до скоєння вказаного злочину.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що службові особи Харківської міської ради  шляхом створення впродовж 2008-2014 років понад 90 обслуговуючих кооперативів, сприяли у виготовленні правовстановлювальних документів та незаконно привласнили належні територіальній громаді Харкова земельні ділянки загальною площею понад 650 га вартістю більше 4,05 млрд грн. Досудове розслідування триває. 

ВідеоПарубій пропонує розглянути 6 справ щодо зняття депутатського імунітету в один день

Залиште свій коментар

Вибір редакції