Рада не змогла призначити консультативний референдум щодо устрою України

Дата публікації
Перегляди
7057
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада не змогла призначити консультативний референдум щодо устрою України

За проведення референдуму щодо устрою України народні депутати не проголосували / Фото: Фото EPA/UPG

На його проведення потрібно витратити щонайменше 30 мільйонів гривень.

Призначити консультативне опитування українців щодо устрою держави народні депутати сьогодні так і не змогли. Проголосували лише 154 нардепи, тож питання проведення референдуму поки відкрите.

Референдум хотіли призначити на 25 травня 2014 року, в один день із позачерговими президентськими виборами.

"Ціна - 30 мільйонів гривень. Близькі мені позиції (щодо теми і часу опитування) і "Свободи", і "УДАРу", і СЕУ. Тож популізм референдуму швидше за все не пройде. Його треба проводити, але не під час війни. "За" - 154", - написав у Facebook народний депутат від "Батьківщини" Олександр Бригинець.

У законопроекті народних депутатів Анатолія Кінаха, Бориса Тарасюка та Сергія Пашинського пропонувалося винести на референдум два питання:

1) Чи підтримуєте ви територіально цілісну Україну в межах території, визначеної Конституцією України, як суверенну і незалежну, демократичну, унітарну та європейську державу з широкими повноваженнями регіонів і територіальних громад?

2) Чи підтримуєте ви запровадження за рішенням відповідних місцевих рад на окремих територіях використання разом із державною мовою російської чи іншої мови, якою говорить більшість населення відповідної території, як регіональних мов, офіційний статус яких визначений законом?

Нагадаємо, нардепи мають розглянути сьогодні низку питань щодо обороноздатності держави. Із засідання парламенту вигнали всіх комуністів за сепаратистські висловлювання.

Наступна публікація