Рішення суду США у справі Луценка не визнають в Україні

Дата публікації
Перегляди
2750
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рішення суду США у справі Луценка не визнають в Україні

Україна не має угоди з США про визнання рішень їх судів

Адвокат Луценка заявив, що їм не потрібні гроші генпрокурора. Їх метою є отримання "справедливого судового рішення".

Рішення Федерального суду округу Колумбія за позовом екс-глави МВС України Юрія Луценка до генпрокурора Віктора Пшонки і кількох його підлеглих не буде визнано в Україні.

Про це повідомив адвокат Луценка Ігор Фомін в ефірі одного із українських телеканалів.

"Американський суд має особливість, якою ми і намагаємося скористатися, він дає можливість громадянам інших країн звернутися за захистом свого права в американську юрисдикцію", - зазначив він.

"Для нас, перш за все, цей суд дає сам факт розгляду тих подій, які були у нас по відношенню до Юрія Луценка в справедливому, незаангажованому суді", - уточнив адвокат.

Фомін зазначив, що "суд може стягнути значні суми" з відповідачів.

"Значні суми відшкодування тих збитків, які заподіяні як здоров'ю, так і правам Юрія Луценка", - заявив адвокат.

Він зауважив, що рішення американського суду визнається на території більшості країн, однак не в Україні. "Україна не має відповідної угоди зі Сполученими Штатами", - повідомив адвокат.

"Я вважаю, що це не є головне. Адже ми не ставимо за мету перед собою отримати якісь кошти від генпрокурора, зі слідчого. Ми ставимо перед собою, перш за все, мету отримати справедливе судове рішення", - підсумував Фомін.

Як відомо, Федеральний суд округу Колумбія прийняв до розгляду позов Луценка до Пшонки і кількох його підлеглих.

У позові Луценко вимагає визнати його кримінальне переслідування незаконним і політично мотивованим, а також стягнути на його користь компенсацію моральної шкоди, сума якої в заяві не уточнюється.

Опозиційні депутати вже вручили повістки до суду генпрокурору Віктору Пшонці, його заступнику Ренату Кузьміну та прокурору Антону Зінченко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2750
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація