Шостий гарант: як рік тому Зеленський став президентом України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Згадуємо, як це було рівно 12 місяців тому.

За рік на посаді президента Володимир Зеленський дав дві великі пресконференції. Одна, із дозволу сказати, дуже велика, торік у жовтні. Вона тривала понад 14 годин, там не тільки говорили, але й їли. Цьогоріч формат обрали інший - зелена галявина біля Маріїнського палацу - у корпоративних кольорах партії Зеленського. Тривала вона вже коротше – 3 години. У зв'язку із епідемією стільці розставили на відстані один від одного, на відкритому повітрі шанси заразитися менші. До речі, формат практично скопійований з аналогічного у Сполучених Штатах Америки. 

В сюжеті ТСН.19:30 згадали, як Зеленський приходив до влади.

Сьогодні - офіційна річниця президентства Зеленського. Рівно рік тому відбувалася інаугурація - церемонія складання присяги новообраним президентом. Ми вже бачили, яким Зеленський став за цей рік. А от із чого все починалося.

Як хлопець із вашого двору. Простий. Зухвалий. Іноді і те і інше - на межі. Таким Володимир Зеленський був на власній інаугурації рік тому.

До Верховної Ради, де за традицією, президенти складають присягу, ішов пішки. Благо, живе поруч - 5 хвилин навпростець через Маріїнський парк. Далі – ефектна проходка через натовп прихильників. На бекстейджі - люди із камерами і дротами швидко задкують, забезпечуючи красиву і "живу" картинку. Колеги із попереднього місця роботи Володимира Зеленського добре вміють це робити.

Тоді багато хто обговорював, чи личить президентові "давати п'ять" друзям на ходу. Або вершина модернізму - підстрибом цілувати у чоло колишнього колегу Євгена Кошового. Але разом із усіма цими "фішками" в церемонії залишили і вічне - хор імені Верьовки, наприклад Козацький марш. Під "Боже великий єдиний" Зеленський помітно розчулився.

Якщо у Верховній Раді й були очі, які дивилися на нього з підтримкою, то Зеленський навряд міг їх бачити. Батьки і дружина сиділи у ложі ліворуч. У сесійній залі чимало порожніх місць - деякі депутати вирішили засідання пропустити. У парламенті на той момент представлені політичні сили, які програли Зеленському. Перша віце-спікерка Ірина Геращенко силувано стримує посмішку, коли новообраний президент бере булаву. Олег Ляшко вигукує з місця, коли Зеленський перейшов на російську, щоб звернутися до українців Донбасу. Недосвідченість Зеленського дається взнаки - і він відповідає: "Дякую, пане Ляшко, що продовжуєте ділити українців".

Але і Зеленський підготував для них серію ударів у відповідь. В інаугураційній промові просить весь силовий блок і уряд написати заяви на звільнення. Урядовці помітно змінюються в обличчях. Ну і фраза, яку цитуватимуть потім усі без винятку, медіа: "Я розпускаю Верховну Раду України 8 скликання".

І все ж таки був один момент, коли йому аплодувала вся зала. Стоячи. Коли Зеленський сказав, що заради миру готовий жертвувати своєю посадою, але не територіями.

І трохи про пригоди. Посвідчення президента Зеленський тоді успішно поклав на подушку. І вже коли військовик розвертався - воно злітає на підлогу. Чиясь дбайлива рука піднімає і кладе на місце. І пізніше, коли вже силовики складали присягу перед головнокомандувачем, керівник сил спеціальних операцій Луньов і голова СБУ Грицак не віддають честь Зеленському. Грицак - особа напівцивільна і вже із заявою на звільнення у кишені. А от Луньов потім назве це "рефлекторною помилкою", мовляв,  за уставом можна і так, і він забув, хоча їх й інструктували. До речі, Луньов і досі на посаді.

А Зеленський за цей рік, здається, став стриманіший. Попереду - ще 4 роки президентського терміну.

Залиште свій коментар

Вибір редакції