Суд США відмовився розглядати позов Луценка до Пшонки

Дата публікації
Перегляди
1210
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суд США відмовився розглядати позов Луценка до Пшонки

Американський суд відмовився розглядати позов Луценка до Пшонки / Фото: AFP

Американський суд відхилив позов у ​​зв'язку з тим, що позивач не виконав розпорядження суду без пояснення причин.

Федеральний суд округу Колумбія (США) відмовився відновити провадження по відхиленому раніше позову екс-міністра МВС Юрія Луценка до генпрокурора Віктора Пшонки.

Позов був поданий у грудні 2011 року. Луценко вимагав визнати його кримінальне переслідування в Україні незаконним і політично мотивованим, а також стягнути на його користь компенсацію моральної шкоди. У лютому 2012 року суд відхилив позов у ​​зв'язку з тим, що позивач не виконав його розпорядження без пояснення причин. Зокрема, Луценко у встановлений термін не зумів поінформувати суд про те, як проходить повідомлення відповідачів.

Після цього захист Луценка подав в суд клопотання про відновлення провадження за позовом. Адвокати зазначили, що готові надати необхідний звіт про повідомлення відповідачів. Проте 26 березня суд відхилив клопотання, ухваливши, що причини, наведені захистом Луценка в його виправдання, недостатньо переконливі.

У позові Луценко звинуватив відповідачів в порушенні його права на недоторканність особи шляхом незаконного арешту і необґрунтовано довгого утримання під вартою. Крім того, екс-глава МВС стверджував, що у висновку він піддавався нелюдському і такому, що принижує його гідність, поводженню.
Крім Пшонки відповідачами за позовом виступали його перший заступник Ренат Кузьмін, а також співробітники генпрокуратури Сергій Войченко та Антон Зінченко.

Як відомо, раніше федеральний суд округу Колумбія прийняв до розгляду позов Луценка до Пшонки і кількох його підлеглих.

У позові Луценко вимагає визнати його кримінальне переслідування незаконним і політично мотивованим, а також стягнути на його користь компенсацію моральної шкоди, сума якої в заяві не уточнюється. Опозиційні депутати вручили повістки до суду генпрокурору Віктору Пшонці, його заступнику Ренату Кузьміну та прокурору Антону Зінченку.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1210
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація