Судді Луценка загрожує 5 років тюрми

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Судді Луценка загрожує 5 років тюрми

Суддя Луценка сам опинився на лаві підсудних / УНІАН

Якщо раптом Сергія Вовка визнають винним, його термін буде вищими, ніж у засудженого ним екс-міністра.

Суддя Сергій Вовк, якого звинувачують у винесенні "неправосудних рішень" у цивільних справах, в разі доведення його провини може сісти на 5 років.

Як повідомляє ТСН, прокурори вважають, що суддя махлював, ухвалюючи рішення у низці цивільних справ. І вимагають іще раз переглянути наявні у них факти.

Слідчі зацікавились Вовком через справу про землю. На курортній Одещині 5 років тому завдяки його рішенню земельні ділянки в зоні відпочинку перейшли у приватні руки.

Рішенням суду там дозволили будувати котеджі. Слідчі тоді вирішили, що ухвала завідомо неправосудна. Бо цією справою мали перейматися не в Києві, а Одесі. А змінювати призначення землі має місцева влада, а не столичний суддя.

На перше засідання у Верховному суді ні Вовк, ані його адвокати не прийшли. Свого часу кримінальну справу вони оскаржили, і її закрили. Утім, Генпрокуратура подала протест до Верховного Суду.

Понад рік Верховний Суд за цю справу не брався. Пояснювали це через судовою реформу, яка позбавила їх можливості займатись подібними справами. Нещодавно повноваження їм повернули.

Але рішення ухвалили тільки сьогодні - за кілька днів після того, як Вовк оголосив вирок Юрію Луценку.

Тепер судді мають іще раз перевірити докази слідчих. Та встановити, чи були дії Сергія Вовка завідомо неправосудними. Відповідальність за такий злочин - до 5 років тюрми.

Нагадаємо, 27 лютого, двоє суддів на чолі з Вовком визнали Юрія Луценка винним у скоєнні посадових злочинів і засудив  до 4 років тюрми з конфіскацією майна.

Також Луценко має сплатити штраф у розмірі 643 тисячі гривень. Крім того, його позбавили звання держслужбовця першого рангу і права займати державні посади.

Суддя Вовк, який відправив за грати Юрія Луценка, сам - під слідством

Суддя Вовк, який відправив за грати Юрія Луценка, сам - під слідством
Наступна публікація