Україна має "план Б" та зупинить улюблений шантаж Росії з газом - Турчинов

У разі припинення поставок газу 2 червня країна має альтернативні джерела постачання палива.

Україна разом зі стратегічними партнерами зупинить "газовий" шантаж Росії.

Таку думку голова Верховної Ради та в.о. президента Олександр Турчинов висловив під час ексклюзивного інтерв'ю програмі ТСН.Тиждень, відповідаючи на питання про "бойові дії" на газовому фронті.

"Росія звикла займатися шантажем. І газовий шантаж - це улюблений вид тиску не тільки на Україну, на багато країн, зокрема Європи", - зауважив він.

"І тут, мені здається, настав час поставити крапку цьому шантажу. Саме тому ми звернулися до Міжнародного арбітражу для того, щоб припинити цей формат, коли Росія в односторонньому порядку переглядає ціни на газ в напрямку їх збільшення", - наголосив Турчинов.

На уточнююче запитання, що Україна буде робити 2 червня, коли Росія перекриє газ, в.о. президента зауважив, що за міжнародними правилами, у випадку, коли справа розглядається у Міжнародному арбітражі, сторона не може в односторонньому порядку припиняти контракт, який оскаржується.

Проте, оскільки відомо, що Путін не завжди виконує міжнародні зобов'язання, в України є "план Б".

"Кабмін отримав завдання робити все, щоб не допустити створення енергетичної небезпеки у випадку зменшення або припинення поставок газу. Йдеться про альтернативні джерела, йдеться про контракти на Заході, тобто реверсну форму використання газотранспортної системи", - зауважив Турчинов.

Він висловив увпевненість, що Україна не залишиться сам на сам із Російською Федерацією. "Коли наші стратегічні партнери будуть діяти синхронно з нами, ми примусимо РФ рахуватися з позицією цивілізованих країн світу", - наголосив Турчинов.

ВідеоТурчинов розповів про стан країни і плани на майбутнє

Залиште свій коментар