Україні потрібно надати безвіз - доповідач Європарламенту

Вона нагадала, що в Україні були створені три ключові інститути для боротьби із корупцією.

Комітету Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ пропонують затвердити пропозицію про внесення України до перелік країн, з якими ЄС запроваджує безвізовий режим.

Про це сьогодні на засіданні комітету заявила доповідач з українського питання євродепутат Марія Габріель, - пише "Європейська правда".

"Україна досягла необхідного прогресу і виконала всі необхідні критерії", - сказала Габріель. Вона нагадала, що в Україні були створені три ключові інститути для боротьби із корупцією.

Сьогодні відмови у візах ЄС для українських громадян не перевищують 2%.

"Голосуючи за цю пропозицію, Європейський парламент підтвердить принцип, що кожна країна у разі виконання всіх необхідних критерієв, може отримати лібералізацію візового режиму", - зазначила Габріель.

Вона додала, що Україна має продовжувати розпочаті реформи і відповідати необхідним критеріям після надання безвізового режиму.

Голосування по Україні на засіданні комітету у вівторок не було, за процедурою, воно має пройти під час третього розгляду питання, що може відбутися наприкінці вересня.

Про те, що безвізовий режим із ЄС може запрацювати вже у жовтні, заявляв єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган. Комітет Європарламенту у закордонних справах уже проголосував за те, щоб якнайшвидше скасувати візи для українців. Однак тепер за це має проголосувати ще й увесь Європарламент, а потім - підтвердити Єврокомісія.

ВідеоЄвропарламент сьогодні прийматиме рішення щодо безвізового режиму для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: