В Ізраїлі можуть визнати Голодомор геноцидом українців

Розгляд питання можливий уже цього тижня.

Питання про визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу буде розглянуто в парламенті Ізраїлю. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на інформацію дипломатів цієї держави.

Ініціатором розробки декларації став почесний консул Ізраїля в Західному регіоні України Олег Вишняков. Він заявив, що документ покликаний зблизити обидва народи. "Факт того, що ізраїльські парламентарі розуміють необхідність прийняття цієї резолюції, робить наші народи ближче. Ізраїльтяни - єдиний народ, який, як ніхто, розуміє трагедію українців, той умисний геноцид, який був ініційований сталінським режимом", - сказав автор ідеї.

За інформацією консульства Ізраїлю, розгляд резолюції затверджений президією ізраїльського Кнесету. "Сьогодні президія Кнесету на чолі зі спікером Юлієм Йоелем Едельштейном затвердила розгляд резолюції про визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Обговорювати питання парламентарії будуть на поточному пленарному тижні. Висунула тему віце-спікер Кнесету, депутат від партії "Лікуд" Нава Бокер", - конкретизували дипломати.

Цьогоріч прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, який прилетів до Києва у неділю, вшанував пам'ять жертв Голодомору. Разом із сином він поклав квіти до пам'ятника в центрі столиці.

Члени делегації депутатів Кнесету розпочали тижневий візит до Києва з екскурсії в Музей Голодомору

Визнати Голодомор геноцидом українського народу - українські науковці закликали членів ізраїльського Кнесету. В Україні їхня делегація гостюватиме тиждень і візьме участь у вшануванні жертв геноциду проти єврейського народу, зокрема - у Бабиному Яру в Києві. Однак свій візит парламентарі, серед яких три віце-спікери Кнесету, почали саме з екскурсії в Музеї Голодомору.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: