Верховна Рада ухвалила закон про права та свободи переселенців

Закон ухвалений із поправками президента.

Верховна Рада України прийняла закон про посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб з урахуванням пропозицій президента України.

Цей закон спрощує процедуру обліку переселенців. Розширено перелік органів, куди можна звертатися за отриманням про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Це — підрозділ місцевої держадміністрації з питань соціального захисту, центр зайнятості або управління Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання переселенця.

Після вступу закону в силу переселенцям не потрібно буде кожні півроку підтверджувати свій статус — довідка внутрішньо переміщеної особи діятиме безстроково. Також закон скасовує необхідність отримувати штамп міграційної служби на довідці.

Пропозиція президента полягає у визначенні органу (посадових осіб), який виявлятиме факти відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання та буде підтверджувати інформацію про їхнє переміщення в межах України. Окрім того, президент запропонував створити механізм перевірки такої інформації та факту тривалої відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання.

Нагадаємо, в Україні зареєстрували 1 млн 563 тис. 530 переселенців із Донбасу, де півтора року триває війна, та анексованого Росією Криму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: