Перейти до змісту
Вертикаль Порошенка масово йде у відставку
  • Кількість коментарів 18
  • Кількість переглядів 53787

Чиновники не чекають на рішення нової влади.

Призначення Верховною Радою на 20 травня інавгурації Володимира Зеленського спровокувало хвилю відставок чиновників вищої ланки від областей до Адміністрації президента. Деякі з них просто оголосили про відставку, стосовно інших укази про звільнення на сайті глави держави вже опубліковано. Втім, по суті перший факт передавання влади наступникам.

Адміністрація президента

Ігор Райнін - глава Адміністрації президента України. Указ про відставку буде опубліковано ввечері 19 травня напередодні інавгурації Володимира Зеленського.

Костянтин Єлісєєв - заступник глави Адміністрації президента України. Він очолював зовнішній напрям роботи в АП. До цього він більше 5 років був послом України при Європейському Союзі.

Віталій Ковальчук - заступник глави Адміністрації президента України і колишній глава передвиборчого штабу Петра Порошенка. Він не буде займатися переформатуванням партії БПП та думає над подальшими варіантами. В АП Ковальчук відповідав за зв'язки з Кабінетом міністрів і регіонами. Він двічі очолював передвиборчий штаб Порошенка під час президентських виборів у 2014 та 2019 роках. Був одним із керівників партії "УДАР Віталія Кличка", а також керував кампанією партії на виборах у Верховну Раду в 2012. 

Олексій Філатов - заступник глави АП. Указ щодо звільнення підписаний Петром Порошенком. 

Сергій Марченко - заступник глави АП. Указ щодо звільнення оприлюднено 19 травня. 

Святослав Цеголко - прес-секретар президента. Указ про звільнення підписаний Порошенком у п'ятницю, 17 травня, ввечері. 

Дмитро Ярмак - уповноважений президента з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України.

Микола Кулеба - уповноважений президента з прав дитини.

Одночасно були оприлюднені низка указів про звільнення радників президента:

Юрій Бірюков - радник президента України (поза штатом), волонтер і помічник міністра оборони.

Ростислав Павленко - директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України (поза штатом).

Сергій Березенко - радник президента України (поза штатом), народний депутат (фракція БПП).

Лєшек Бальцерович - радник президента України (поза штатом), автор "шокової терапії" польських реформ.

Марія Гайдар - радник президента України (поза штатом).

Сергій Куніцин - радник президента України (поза штатом), народний депутат (фракція БПП).

Олександр Домбровський - радник президента України (поза штатом), народний депутат (фракція БПП).

Ігор Гринів - радник президента України (поза штатом), народний депутат (фракція БПП).

Олександр Пасхавер - радник президента України (поза штатом), відомий економіст.

Віктор Король - радник президента України (поза штатом), народний депутат (фракція БПП).

Сергій Квіта - радник президента України (поза штатом), екс-міністр освіти.

Андерс фог Расмуссен - радник президента України (поза штатом), екс-генсек НАТО.

Олександр Корнійчук - радник президента України (поза штатом).

Юрій Оніщенко - радник президента України (поза штатом).

Юрій Ткаченко - радник президента України (поза штатом).

Юрій Косюк - радник президента України (поза штатом), власник ПАТ "Миронівський хлібопродукт".

Валентин Зайчук - радник президента України (поза штатом), багаторічний керівник Апарату ВР.

Віктор Назаренко - радник президента України (поза штатом), екс-голова Держприкордонслужби.

Кабінет міністрів

Павло Клімкін - глава МЗС України, якого призначає президент за своєю квотою. Він записав звернення, у якому повідомив, що заява буде подана 20 травня. "Я вважаю, що це правильно, правильно по-людськи, правильно з точки зору нормальної політичної культури, оскільки врешті-решт нам вона потрібна", - сказав міністр Клімкін, який очолював МЗС майже п'ять років. Міністр балотуватиметься до Верховної Ради.

Рада національної безпеки та оборони України

Олександр Турчинов - секретар РНБО України. "Враховуючи продовженя збройної агресії Російської Федерації проти України, готовий безпосередньо на військовій службі у будь-якому військовому підрозділі або військовому формуванні і надалі захищати нашу країну", - йдеться у заяві.

Верховна Рада

Ірина Геращенко - віце-спікер, уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. "Я сьогодні написала заяву як уповноважена президента Порошенка з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, як представник України в гуманітарній підгрупі", - сказала вона.

Геращенко заявила, що готова допомагати новому президенту у питаннях, пов'язаних із групами перемовників у Мінську. При цьому, на її думку, своїх представників у Мінську мають й інші сторони. "Важливо забезпечити тристороннє перезавантаження учасників мінських груп: і від України, і від Росії, і від ОБСЄ", - сказала політик.

Ірина Луценко - представниця президента України у Верховній Раді. Заява подана була на підпис Петра Порошенка. Вона додала, що на початку роботи її головним завданням було налагодження ефективної співпраці з депутатськими фракціями, групами, здебільшого опозиційними, комітетами. Луценко зазначила, що парламент підтримав понад 200 президентських ініціатив, за час її роботи — 54.

Обласні адміністрації

Олег Синютка - глава Львівщини. Чиновник оголосив про свою відставку 22 квітня на апаратній нараді. "Я залишаю посаду голови Львівської обласної державної адміністрації, але я залишаюся зі Львівською областю, залишаюся зі Львовом", - повідомив він. 

За неофіційною інформацією, може балотуватися на посаду мера Львова. 

Олексій Савченко - голова Миколаївської області. Про свою відставку заявив 22 квітня. "Я вважаю, що так повинен зробити кожен глава обласної державної адміністрації — це, по-перше. По-друге, ми стоячи повинні подякувати чинному президенту Петру Порошенку... незважаючи на всі ті речі, які відбувалися навколо нас. Я маю піти разом з ним", – сказав він.

Геннадій Москаль - глава Закарпаття. Він оголосив про свою відставку ще 23 квітня. "Відповідно до абзацу 2 статті 8 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду президентом України за поданням Кабінету міністрів України на строк повноважень президента України", - йдеться у повідомленні.

Силові структури

Павло Демчина - перший заступник голови СБУ, а також начальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки. Про його відставку 17 травня повідомив радник голови СБУ Ярослав Антоняк. "Сумно, коли Гідні відходять від керівництва Державою в такий важкий для України час", - написав він та подякував Демчині за роботу. 18 травня на сайті глави держави з'явився указ про його звільнення.

Залиште свій коментар