Відомо, хто може стати новим послом України в США

Відомо, хто може стати новим послом України в США

Фото: УНІАН

Єльченка змінять за принципом ротації в дипломатії.

Колишня міністерка фінансів України Оксана Маркарова може змінити Володимира Єльченка на посаді надзвичайного і повноважного посла України в США. 

Відповідну пропозицію міністр закордонних справ Дмитро Кулеба опублікував на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 20 листопада. 

"Зваживши всі аргументи, я запропонував кандидатуру Оксани Маркарової, — написав Кулеба. — Процедура її оформлення запущена, але, традиційно, займає певний час".

Міністр пояснив, що Володимира Єльченка змінять за принципом ротації в дипломатії. "Єльченко є класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував", — зазначив він. 

За словами Кулеби, якщо Маркарову призначать на цю посаду, то Україна "вперше матиме у Вашингтоні посла, яку добре знають і в адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, і в МВФ".

"Важлива правда також в тому, що Маркарова буде першою в історії пані послом України в США", — додав міністр.

Володимир Єльченко обіймає посаду надзвичайного і повноважного посла України в США з 18 грудня 2019 року. Нещодавно він розповів про те, що чекає на Україну в разі перемоги на виборах президента США Дональда Трампа чи його опонента Джозефа Байдена.

Україна щиро вітатиме будь-який результат президентських виборів у США - Єльченко

Україна щиро вітатиме будь-який результат президентських виборів у США - Єльченко

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація