Вищий адмінсуд визнав протиправною бездіяльність президента щодо роботи ЦВК

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вищий адмінсуд визнав протиправною бездіяльність президента щодо роботи ЦВК

Склад ЦВК працює вже дев'ятий рік замість семи / УНІАН

Нардеп Олег Ляшко позивався через неправомірне подовження діяльності комісії.

Вищий адміністративний суд України визнав протиправною бездіяльність президента України. Про це повідомляє Олег Ляшко у своєму Facebook.

Проти президента позивався лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Як написав політик у cоцмережі, він вимагав визнати бездіяльність Президента Порошенка, через яку в Україні понад 17 місяців незаконно діє Центрвиборчком.

"Склад Центральної виборчої комісії працює вже дев'ятий рік, а по закону термін її повноважень сім років. Члени комісії залежать від Порошенка — захоче він внести подання про їхнє звільнення чи ні. Це ще один доказ нелегітимності виборчого процесу і люди, які залежать від Порошенка, виконуватимуть його вказівки на фальсифікацію виборів", - заявляв Ляшко в ефірі ток-шоу "Право на владу".

 

Вищий адмінсуд України задовольнив мій і Радикальної партії позов і визнав протиправною бездіяльність Президента Порошен...

Posted by Олег Ляшко on 16 ноября 2015 г.

У повідомленні інформагентства УНІАН зазначається, що в інших позивних вимогах Ляшку відмовлено.

"Суд постановив: адміністративний позов Олега Ляшка та політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка" задовольнити частково. Визнати протиправною бездіяльність президента України Петра Порошенка, що полягає у невнесенні до Верховної Ради України подання про звільнення членів ЦВК Астахової, Данилевського, Жиденка, Лукаш, Магери, Охендовського, Райковського, Усенко-Чорної, Чупахіна, Швець, Шелестова та Шелудька. В задоволенні решти вимог відмовити", - сказано в рішенні суду.

Також головуючий на засіданні зауважив, що дана постанова може бути переглянута Верховним судом і що вона набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про її перегляд Верховним судом, якщо таку скаргу не буде подано.

Представник президента в даному судовому процесі Дмитро Гуцал відмовився відповідати, чи буде це рішення оскаржене президентом у Верховному суді, заявивши, що для прийняття рішення з цього приводу потрібно отримати повний текст ухвали.

Також, як повідомив головуючий у справі суддя Андрій Логвиненко, по даній судовій ухвалі один із членів колегії суддів висловив окрему думку.

Наступна публікація