Євросоюз розширив санкції проти РФ через турбіни Siemens

Під обмежувальні заходи потрапили низка російських політиків та партнери компанії. 

Європейський Союз вирішив розширити санкційний список проти Росії через скандал довкола поставок турбін Siemens в окупований Крим. Про це повідомила прес-служба Ради ЄС.

До "чорного списку" потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, глава департаменту Міненерго РФ Євгена Грабчак і гендиректор "Технопромекспорт" Сергій Топор-Грілка. Також обмежувальні заходи стосуватимуться трьох російських компаній -  ВАТ і ТОВ "ВО Технопромекспорт" і компанії "Інтеравтоматика", яка була спільним підприємством Siemens і Росії.  

Нагадаємо, на початку липня Reuters повідомило, що Росія ввезла турбіни для електроенергії німецької компанії Siemens в окупований Крим, незважаючи на європейські санкції. У німецькій компанії заявили, що не мають переконливих доказів можливої доставки турбін в Крим

11 липня стало відомо, що Siemens подала позов проти компанії "Технопромекспорт" за поставку турбін в Крим. 

Після цього російські ЗМІ повідомили, що в Санкт-Петербурзі співробітники ФСБ затримали генерального директора компанії "Силові машини" Романа Філіппова, якого, за попередніми даними, підозрюють у розголошенні державної таємниці. На його робочому місці і вдома пройшли обшуки, потім директора "Силових машин" допитали і відпустили під підписку про невиїзд.

За даними слідства, Роман Філіппов "ознайомив сторонніх осіб з документами, що містять секретні відомості".

Компанія "Силові машини" спільно з німецьким підприємством створила "Сіменс Технології Газових Турбін", де були вироблені газові турбіни SGT5-2000E. Пізніше ці турбіни були поставлені в окупований Крим компанією "Технопромекспорт", хоча санкції забороняють Siemens робити це. 

ВідеоReuters показав скандальні турбіни Siemens у Криму

Залиште свій коментар