Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Серед планів – зміни до Конституції, законів про мову, вибори та скасування недоторканності.

Депутати повернулися до роботи під куполом. Стартувала дев'ята сесія. Спікер Андрій Парубій анонсує осінь конституційних змін. На горизонті - закріплення в Основному Законі європейської та євроатлантичної інтеграції, скасування недоторканності, мовний і виборчий закони. І саме вибори - головний подразник цієї сесії.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

У новий політичний сезон, який відкриває двері одразу в дві виборчі кампанії, Верховна Рада входить скромно - навіть без косметичного ремонту. От хіба держохороні пошили нову ошатну форму. Головні ж перетворення відбуватимуться всередині - поступово ми дізнаватимемося, скільки з 423 народних депутатів буде кандидатів у президенти.

"Я думаю, що в сесійній залі буде мінімум два десятки кандидатів", - прогнозує нардеп від БПП Сергій Лещенко.

А поки під проводом професійного хору в один голос депутати і міністри заспівують гімн України. Порожнє лише президентське крісло. Петро Порошенко залишив собі сольну партію - він прийде до парламенту згодом зі щорічним посланням. Але вже надіслав депутатам свої пропозиції змін до Конституції - в Основному Законі пропонує закріпити курс України на Євросоюз та НАТО. В Конституційному суді вже готовий висновок щодо зняття депутатської недоторканності - її можуть скасувати для тих, хто сяде у ці крісла після наступних виборів. На порі - закон про мову і виборче законодавство, - анонсує спікер Андрій Парубій. Питання у тім, чи посилять вибори бажання політиків робити добрі справи, а чи навпаки - зупинять.

"Політичні емоції можуть перешкодити повноцінній і планомірній роботі Верховної Ради України. Але я переконаний - це буде період шансів і нових можливостей", - сказав Парубій.

"Як і в попередні періоди ми будемо протистояти популізму, який буде помножений на передвиборчу боротьбу. Я думаю, ми будемо свідками нового явища - політичного цинізму", - зазначив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

ВідеоЗміни до Конституції та скасування недоторканності: що ще чекати від 9 сесії Верховної Ради

Засмаглі, відпочилі і на низькому старті. Депутати повернулися до роботи під куполом. Стартувала 9 сесія. Спікер Андрій Парубій анонсує осінь конституційних змін - на горизонті закріплення в Основному законі європейської та євроатлантичної інтеграції та скасування недоторканності, мовний закон і виборчий. Вибори - головний подразник цієї сесії. 

Зміни до Конституції та скасування недоторканності: що ще чекати від 9 сесії Верховної Ради

Якщо курс на Євросоюз та НАТО записати в Конституцію - жоден наступний президент не зможе розвернути країну назад у ручному режимі, переконують у президентській фракції.

"Зміни в основне законодавство щодо членства в НАТО і ЄС надійно захистять євроатлантичний вибір українського народу. Це конкретний юридичний крок, який матиме пряму юридичну силу. Натомість "меморандуми" та інші "Фількіни грамоти" - це спроба зірвати євроінтеграцію", - впевнений лідер фракції БПП Артур Герасимов.

Представник "Батьківщини" увесь час виступу колеги невтомно вигукував йому в обличчя: "Брехун", анонсуючи виступ лідерки фракції. Бо меморандум - ні що інше, як нова ініціатива Юлії Тимошенко.

"Я закликаю всіх політиків, які балотуються на президентську посаду, а також у Верховну Раду, -  меморандум на незмінність курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію", - сказала лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

У "Народному фронті" тим часом пропонують колегам відреагувати на зміну власників на інформаційних каналах "112 Україна" і NewsOne - із тематичною розтяжкою і закликом не ходити туди на ефіри вони вийшли до трибуни.

"Якщо ви патріоти, носите вишиванки і у вас є совість, ви не повинні брати участь у цих провокаціях "вата-ТВ". Ми маємо зупинити реванш. Зараз ці люди, які нехтують все українське, хочуть повернути собі владу", - сказав нардеп від "Народного фронту" Андрій Левус.

Єдності у перший робочий день, окрім спільного виконання гімну, продемонструвати так і не вдалося. Але головні партії - ще попереду.

Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції