Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Незалежне розслідування підтвердило фатальну роль "Новачка" в Еймсбері

У МЗС Великої Британії зробили заяву з цього приводу.

Отруєння людей в англійському місті Еймсбері сталося тією самою речовиною, що застосовувалася при замаху на Сергія та Юлію Скрипалів у Солсбері. Такі висновки незалежного розслідування Організації по забороні хімічної зброї наводить у спеціальній заяві з цього приводу міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант.

За його словами, немає сумнівів у тому, що в обох випадках використовувався так званий "Новачок". Це підтвердили також у Лабораторії оборонної науки і техніки в Портон-Дауні. Дослідження провадилася в кілька етапів, але всі досліди дали однаковий результат.

ВідеоБританський парламент назвав отруєння подружжя з Еймсбері "актом терору"

Подружжя, яке потрапило до лікарні з отруєнням цією нервовопаралітичною речовиною, випадково знайшло контейнер, в якому вона зберігалася. "Новачком" також отруїли колишнього агента ГРУ та його доньку Юлію. В поліції кажуть - отруту на Скрипалів швидше за все у формі гелю доставили до Британії у колбі або у шприці і після того, як намастили ручку дверей будинку колишнього агента, ємність просто викинули. 

Британський парламент назвав отруєння подружжя з Еймсбері "актом терору"

Хант висловив подяку експертам організації за проведену роботу та відзначив високі стандарти, встановлені провідними світовими науковцями в цій галузі. Разом із тим у заяві наголошується нахабність Росії у випадку використанні отруйної речовини на території королівства, а також "повне ігнорування безпеки громадськості", що є "жахливим та безвідповідальним".

У МЗС Великої Британії нагадали про важливість спільної реакції міжнародного співтовариства на порушення глобальної заборони на використання хімічної зброї. У Лондоні запропонували Організації по забороні хімічної зброї оприлюднити свої висновки та надати їх для ознайомлення всім державами-учасницям конвенції про заборону хімічної зброї.

Фотогалерея Отруєння Скрипаля: російські дипломати вже залишили лондонське посольство (7 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції