Зеленський повернув українське громадянство Саакашвілі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він скасував указ Порошенка.

Президент України Володимир Зеленський повернув громадянство колишньому президенту Грузії Міхеілу Саакашвілі.

Про це йдеться в указі президента №329/2019.

"Внести до Указу Президента України від 26 липня 2017 року № 196 "Про припинення громадянства України Бондарєвої Т., Корнійчук О.А., Коротецького Л.О. та інших осіб" зміну, виключивши положення щодо втрати Саакашвілі Міхеілом громадянства України", - повідомляється в указі.

Окрім цього, Зеленський надав громадянство Ахмаді Коларіджані Аболфазла, Олександру Костікову, Самед-Заде Еміну Іззата огли, Тойгонбаєву Зіятдінбеку та Альтунсі Тамеру.

Дякую президенту Зеленському! Слава Україні! — Спасибо президенту Зеленскому! Слава Украине! «Внести до Указу...

Опубліковано Mikheil Saakashvili Вівторок, 28 травня 2019 р.

Нагадаємо, в липні 2017 року тодішній президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував у США. До того його звільнили з посади голови Одеської ОДА. 10 вересня 2017-го Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників, що супроводжувалося протистоянням з прикордонниками і правоохоронцями. 22 вересня 2017-го Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

12 лютого 2018 року Саакашвілі був затриманий у ресторані в центрі Києва недалеко від офісу своєї партії "Рух нових сил", після чого доставлений до аеропорту "Бориспіль" і відправлений на літаку до Польщі. У МВС України пояснили, що відповідно до вже ухвалених судових рішень, Саакашвілі перебував на території України незаконно, а тому з "дотриманням усіх юридичних формальностей був повернутий до країни, звідки прибув, порушуючи вітчизняне законодавство".

Нині Саакашвілі проживає в Нідерландах. Там він отримав посвідчення особи з правом на проживання та роботу в Євросоюзі. Дружина Саакашвілі Сандра народилася в Нідерландах, має подвійне громадянство - Нідерландів та Грузії. 

Відео Саакашвілі закликав Порошенка повернути йому український паспорт до кінця виборів-2019

Про це екс-президент Грузії та колишній голова Одеської області сказав у відеозверненні, яке опублікував у себе в Facebook. За словами політика, його позбавили громадянства з порушенням українського законодавства, адже він не був громадянином будь-якої іншої країни.  

Саакашвілі закликав Порошенка повернути йому український паспорт до кінця виборів-2019

Залиште свій коментар

Вибір редакції