ЗМІ дізналися, коли Туреччині "світить" безвізовий режим із ЄС

У Єврокомісії вважають, що більшість поставлених завдань для отримання безвізового режиму, Туреччина все ж виконала

Сьогодні Єврокомісія планує запропонувати на законодавчому рівні скасування віз для громадян Туреччини. Про це пише "Укрінформ" з посиланням на джерела у дипломатичних колах ЄС.

Як пише видання, єврокомісар з питань міграції вважає, що Анкара виконала більшу частину вимог щодо візової лібералізації.

"Сьогодні єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос представить третю доповідь про прогрес Туреччини у виконанні дорожньої карти з візової лібералізації. Там буде заявлено, що Анкара виконала переважну більшість візових вимог та міститимуться пропозиції до Ради ЄС і Європарламенту скасувати візові вимоги стосовно турецьких громадян", - сказав співрозмовник агенства.

Нагадаємо, що основним пунктом домовленостей між ЄС та Анкарою в питаннях подолання кризи біженців, було саме скасування віз для турків до кінця червня.

Згідно із угодою між ЄС та Туреччиною від 18 березня, в обмін на кожного сирійця, повернутого до Туреччини, ЄС зобов'язується приймати громадянина Сирії, який вже знаходиться в цій країні. У відповідь Туреччина просила відновити процес вступу в ЄС, подвоєння - з 3 млрд до 6 млрд євро допомоги від Євросоюзу на утримання біженців і запровадження безвізового режиму між ЄС і Туреччиною.

Своєю чергою, уряд Туреччини вирішив запровадити безвізовий режим із усіма країнами-членами Євросоюзу. Анкара ухвалила указ, яким дозволяється безвізовий доступ до турецької території для громадян всіх 28 держав-членів. Цим указом Туреччина виконала ще один із важливих критеріїв на шляху до візової лібералізації. Своєю чергою у ЄС вже привітали таке рішення турецького уряду. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: