Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії витратять 125 мільйонів на експерименти з віртуальним "допінгом" - ЗМІ

Тестувати будуть модифікацію мозку спортсмена і тренування у віртуальній реальності.

Федеральне медико-біологічне агентство (ФМБА) Росії проведе 21 дослідження в галузі спорту, вартістю 125 мільйонів рублів.

Щоб уникнути допінг-скандалів, тестувати будуть нейробіологію і модифікацію мозку спортсмена, біоуправління і тренування у віртуальній реальності.

Як пише "Советский спорт", всі дослідження повинні завершитися до 1 листопада цього року.

ФМБА опублікувало два серйозних держконтракти на наукові дослідження. Самі дослідження – зашифровані.

ФМБА
sovsport.ru

Наприклад, суть дослідження "вірт-18" в наступному: спортсмену прокручують відеоряд, який вводить його в стан стресу. Заздалегідь до голови спортсмена кріплять датчики - вони з'єднані з комп'ютером. Коли організм входить у стан стресу, це фіксує комп'ютер. Реакцію бачить на моніторі сам спортсмен і з допомогою фахівців його мозок намагаються привчити до стресу і змусити не реагувати на це.

фмба
sovsport.ru

Крім фізичного стану атлетів, ФМБА планує поліпшити і їхній настрій. Знову ж фармацевтичні препарати застосовувати не будуть – тільки техніка, комп'ютери та електричний струм. Йдеться про складні технології під назвою "транскраніальна електростимуляція мозку" (ТЕС) і "ендомасаж".

Суть ТЕС така: за допомогою спеціальної техніки в мозок людини подаються електричні імпульси, потім у результаті складних фізіологічних процесів в організмі виробляється β-ендорфін. Відповідно, високий рівень β-ендорфіну виробляє антистресову дію на організм – в результаті у спортсмена поліпшується настрій.

Ендомасаж - це поєднання вакуумного масажу і класичної техніки розминання. Відбувається "шоковий" вплив на жирові відкладення, відновлюється еластичність, тонус і пружність шкіри, скорочується обсяг і поліпшується рельєф тіла.

Ще одна технологія - "транслінгвальна спайк-стимуляція". Суть така: спеціальний прилад спортсмен кладе на язик. Далі електричні імпульси впорядковано подразнюють нервові закінчення язика. Збудження передається через язик до мозку, що, в результаті, дозволяє краще керувати власним тілом.

З допомогою електричного струму ФМБА планує відновлювати сили спортсменів після тренувань.

На тлі лікування електрикою і віртуальними відеострахами виділяється дослідження під шифром "корекція-18". Йдеться про питання акліматизації російських спортсменів на Олімпіадах в Парижі в 2024 році і Лос-Анджелесі в 2028 році. На вимогу ФМБА дослідження має моделюватися в кліматичній камері, а не в містах Парижі або Лос-Анджелесі. Уточнюється, що умовний час року в цих містах - літо. Згідно з позицією ФМБА - це означає температуру від -20 до +50 градусів Цельсія і вологість від 2% до 98%.

Підсумки дослідження дадуть чітке розуміння, який температурний режим повинен бути в "кімнатах відпочинку, їдальнях, автобусах та інших місцях перебування спортсменів". Крім того, стане зрозуміло, як правильно використовувати кондиціонери, дотримуватися питного режиму і раціону харчування.

__________________________________

Нагадаємо, в 2016 році розгорівся допінговий скандал, в якому була задіяна Росія. Розслідування WADA очолював Річард Макларен.

У його доповідях йшлося про те, що російські спортсмени були залучені в маніпуляції з допінг-пробами на Олімпіаді 2014 року в Сочі. До заміни допінг-проб на "чисті" були причетні вищі урядовці Росії.

5 грудня 2017-го МОК дискваліфікував збірну Росії з Олімпіади-2018. Участь у ній взяли "чисті" російські спортсмени під нейтральним олімпійським прапором.

Вибір редакції