Дорогосказ: українські дороги руйнують вантажівки та погода

Дата публікації
Перегляди
3294
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дорогосказ: українські дороги руйнують вантажівки та погода

Перевантаження машин, коливання температур та недобропорядні ремонтники "вбивають" вітчизняні автошляхи.

Українські дороги щорічно знищують нульова температура, вода й багатотонні вантажівки.

Останні, яких представляють так звані дорожні пірати, задля економії перезавантажують машини. Це, у свою чергу, призводить до швидкого виходу з ладу дорожнього полотна. За даними ДАІ, кожен четвертий перевізник задля того, щоб заощадити на пальному, руйнує дороги. Були випадки, коли на одну українську машину навалювали все, що в Євросоюзі везли кілька.

Українські автоперевізники це спростовують, на їх думку, на вітчизняних шляхах можна частіше побачити райдугу, аніж зустріти перевантажену фуру - з перевантаженням ідуть менше 2% автомобілів. Проте зношують українські дороги тільки вітчизняні вантажівки, європейські транспортні засоби намагаються не їздити територією України.

Впливає й те, що старі шляхи будували під радянські машини, яки не перевозили більше 10 тонн одразу. Сучасні авто потяги здатні перевезти до 50 тонн.

Другим фактором, небезпечним для доріг є коливання температури. Кожен перехід через нуль являє собою гідроудар по розкатаному вантажівками дорожньому покриттю.

Щодо ремонту доріг, то держава може дозволити собі лише залатати ями. Скільки протримаються навіть латки з якісного асфальту, невідомо.

Одним з головних критерієв довговічності є дотримання правил укладки асфальту. Наприклад, гарячий асфальт не можна укладати у холодну дощову погоду. Там, де підрядники, що виконують ремонтні роботи, порушують правила, укладаючи асфальт прямо на калюжі, зроблену ними ділянку не приймають.

Залишаються й шляхи, які нікому не належать, тож і ремонтувати їх нікому. Загалом по країні їх майже триста тисяч кілометрів. Кому потрібно утримання "нічийних" доріг, дивіться в наступному сюжеті з циклу "Дорогосказ".

Більше про руйнівників українських шляхів – у відео ТСН.

Читайте також:

Дорогосказ: що вижило в Україні – західними автобанами буде їздити вічно

На ремонт доріг виділили півмільярда гривень

Рада скасує техогляд автомобілів

У Києві знову провалився автомобіль під асфальт

Що руйнує українські дороги

Що руйнує українські дороги

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3294
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація