Поки батьки не бачать, діти тікають з дому

Поки батьки не бачать, діти тікають з дому

Чому діти зрікаються батьків? Відмовитися від власних батьків через суд - зважилася героїня наступного сюжету з циклу "Поки батьки не бачать".

У тринадцять років дівчинка ухвалила недитяче рішення. Її батьки у розпачі. Вони самі звернулися до авторів проекту ТСН з проханням допомогти повернути дитину додому. Насправді історія непоодинока. Кожна третя сім'я, де є підліток, переживає кризу. Подивіться, можливо, у героях цього сюжету хтось пізнає себе?

Керівник районної служби у справах дітей Марія Короленко бачила багато сімейних драм. Але такої ще ніколи. Тринадцятирічна дівчинка сама вирішила піти з дому. А згодом сама написала заяву про відмову від батьків. Ця історія тягнеться вже з осені. А між батьками та дитиною і досі немає миру.

Надворі мінус десять, а вона стоїть на базарі. Торгує рибою. Із дому їде о сьомій, повертається після шостої. Одна годує всю сім'ю. Сайра, оселедці, кілька. На язику тільки риба, а думки все одно далеко. Через проблеми із донькою жінка з осені втратила сон.

Була дитина як дитина, каже матір, а тепер, наче глузд утратила. Спочатку втекла з дому на чотири доби, а потім відмовилася від батьків назавжди. Як повернути дочку додому вона не знає. Але сподівається, що та одумається і визнає свої помилки.

У "Домі радості" незабаром обід. У меню борщ та котлети з кашою. Директор сирітського притулку Микола Бондар уже стоїть на порозі. Зустрічає своїх дітей зі школи. Обід уже на столах. Але ніхто не сідає їсти. Час для молитви.

Наталка тут з осені. Це вона поміняла рідний дім на сирітський притулок. Поруч із дівчиною тут живуть іще тридцять п'ятеро дітей. Але більшість із них не потрібна власним батькам. І тільки вона одна не хоче йти додому свідомо.

Кімната для чотирьох дівчат. Її ліжко на другому поверсі. Усе дуже просто, але затишно. Каже, тут їй набагато краще спиться, ніж удома.

Удома все було інакше, каже дівчина. У вісім років вона вперше закурила. Згодом перестала вчитися. І тільки тут усе змінилося. Її життя стало кольоровим. А ще Наталка стомилася від пияцтва, сварок між батьками та постійного безладу в хаті. Відколи дівчина пішла з дому, вирішила, що повЕрнеться назад тільки з однією умовою.

Від часу своєї втечі вона ще жодного разу не говорила з батьками відверто. Зустрічі при свідках, короткі телефонні дзвінки. Усе закінчується сварками. І ніхто з них не хоче зрозуміти одне одного.

Коли Наталка дізналася, що після зустрічі з нею, ми їдемо до батьків, несподівано вирішує поїхати разом. Швидко вдягнулася. Щось коротко пояснила подружкам і вийшла з притулку.

Пюре з картоплі на вечерю. А до нього рибка. Олександр не працює і вся робота вдома - його і молодшої доньки, яка на відміну від Наталки, нікуди не хоче йти з дому. Дарині вже дев'ять. Працьовита, старанна, покірна. На другому поверсі - кімната дівчат. Але тепер тут хазяйнує тільки молодша. 

Про Наталку нагадують тільки вже зібрані в пакет речі, які вона ще не встигла забрати. Вона сумує за сестрою і мріє, щоб усі нарешті помирилися.

В очікуванні матері з роботи вони удвох переглядають стару касету. Це - її хрещення. Наталці три роки. Кілька хвилин старого відео і батько вже не може стримати сліз. На обличчі туга. За донькою, або за життям, яке вони десь давно загубили.

Ось такими Леся та Сашко були тринадцять років тому, коли Наталка тільки народилася. Молоді, красиві, закохані. Згодом на світ з'явилася Дарина. Життя дало тріщину, коли Чухліби продали квартиру в Києві та переїхали в село. Відтоді щось пішло не так.

Вона повертається додому, як завжди, під вечір. У пакетах - їжа. Мандарини, яйця, і, звичайно, риба.

На столі вже готова вечеря. Вони нарешті сідають навколо. І на порозі кімнати несподівано з'являється Наталка.

По-справжньому сестрі зраділа тільки найменша. Дарина міцно обняла Наталю. А далі розмова не клеїлась. Говорили ні про що, і все не так. А вже через півгодини Наталка прощалася з батьками на вулиці. Між рідними і чужими вона знову обрала сиротинець.


Читайте також:

Поки батьки не бачать, діти вагітніють

Поки батьки не бачать, діти стають вбивцями

Поки батьки не бачать, діти смакують заборонене

Поки батьки не бачать, діти лаються матом

Поки батьки не бачать, дітей виховують чужаки

Поки батьки не бачать, діти накладають на себе руки

Поки батьки не бачать, діти тікають з дому

Поки батьки не бачать: діти зрікаються їх

Поки батьки не бачать: діти зрікаються їх

Повʼязані теми:

Наступна публікація