Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
29-й член: Чорногорія урочисто передала документи на вступ до НАТО

5 червня балканська країна приєдналася до Альянсу.

Міністр закордонних справ Чорногорії Срджан Дарманович подав документи про вступ до НАТО. Урочиста церемонія передачі відбулася 5 червня у Вашингтоні

Про це повідомляє Deutsche Welle.

У церемонії взяли участь генеральний також секретар Альянсу Єнс Столтенберг та прем'єр-міністр Чорногорії Душко Маркович.

Столтенберг заявив, що приєднання до НАТО - "добре для самої Чорногорії". "Це також добре для стабільності Західних Балкан. Так само добре це стане й для міжнародного миру та безпеки", - сказав генсек НАТО.

У свою чергу голова чорногорського уряду назвав вступ своєї країни до Альянсу "історичною подією".

У понеділок, 5 червня, Чорногорія офіційно стала 29-м членом НАТО. У середу, 7 червня, у Брюсселі відбудеться церемонію підняття прапора країни. 

Проти вступу країни у НАТО виступала Росія. Крім того, МЗС Чорногорії заявило про відкрите втручання Росії у політику країни щодо НАТО.

Наприкінці травня місцеві ЗМІ Чорногорії із посиланням на власні джерела повідомили про те, що Росія внесла у санкційний список 70 людей, у тому числі чинного прем'єра Душко Марковича, екс-прем'єра Міло Джукановича, спікера чорногорського парламенту Івана Брайовича та 46 депутатів, які голосували за приєднання Чорногорії до НАТО.

ВідеоВтеча від Кремля: до 5 червня Чорногорія цілком інтегрується в НАТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції