Адвокати Гюлена побоюються замаху на його життя

Сам опозиціонер заперечує будь-яку причетність до спроби перевороту в Туреччині.

Адвокати турецького релігійного діяча Фетхуллаха Гюлена, який живе в США, заявили, що побоюються замахів на його життя після спроби державного перевороту в Туреччині.

Про це пише ВВС.Russian.

Фетхуллаха Гюлен вважається в Туреччині другим за впливовістю людиною після президента Ердогана. Вони були соратниками, коли останній прийшов до влади, однак потім їх шляхи розійшлися. Саме Гюлена турецькі власті вважають головним натхненником заколоту 15 липня і вимагають у США екстрадиції релігійного діяча.

На думку адвокатів Гюлена, шансів на справедливий судовий розгляд у Туреччині у опозиціонера практично немає, з огляду на висловлювання про нього турецької влади.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня група заколотників в Туреччині спробувала здійснити переворот. Основними місцями протистояння стали Анкара і Стамбул. Бунтівники вивели на вулиці військову техніку і атакували ключові військові об'єкти. На ранок путч був пригнічений.

В результаті 246 осіб загинули, ще понад 2,1 тисячі отримали поранення. В організації спроби перевороту Анкара звинуватила опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, який живе в США. Туреччина наполягає на його екстрадицію, Гюлен свою провину заперечує. У Туреччині закрили більше двох тисяч організацій, пов'язаних з Гюлен.

Внаслідок "полювання на відьом" в Туреччині затримали ще 200 підозрюваних

Зокрема і трьох тамтешніх бізнесменів. Їх підозрюють у фінансуванні діяльності мусульманського проповідника Гюлена, який живе у США, і якого турецька влада звинувачує в організації невдалого перевороту. Тим часом, триває суд над двома десятками журналістів. Турецька опозиція вже закликала міжнародну спільноту тиснути на президента країни Ердогана, щоб припинити "полюванням на відьом".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: