Албанія почала головувати в ОБСЄ. Питання України назвали одним із пріоритетних

Албанія почала головувати в ОБСЄ. Питання України назвали одним із пріоритетних

Ілюстрація / Фото: instagram.com

Пріоритети албанського головування будуть представлені 9 січня.

Від першого січня 2020 року обов'язки держави-голови Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) перейшли до Албанії від Словаччини, яка виконувала їх упродовж 2019 року. Новий голова ОБСЄ запевнив, що питання України залишатиметься одним із головних для Організації.

Про це йдеться на сайті ОБСЄ.

За словами прем'єр-міністра і міністра закордонних справ Албанії Еді Рами, який очолив ОБСЄ, початок головування є історичним моментом, оскільки його країна пройшла через суттєві перетворення від жорстокого комуністичного режиму, який був проти цінностей Організації, до держави, яка її очолює.

"Головування в ОБСЄ знаменує собою кульмінацію нашої значної трансформації",- зауважив Рама.

За його словами, криза в Україні та навколо неї залишатиметься найактуальнішою проблемою безпеки в Європі. Серед інших важливих завдань виокремив: боротьбу з насильством щодо жінок, корупцією, дискримінацією та торгівлею людьми.

"Криза в Україні і навколо неї залишається найбільш нагальною загрозою безпеки в Європі. Зусилля з врегулювання конфліктів будуть в центрі уваги албанського головування, оскільки неприпустимо, щоб затяжні конфлікти в нашому регіоні, як і раніше, забирали життя", - сказав Рама.

Він також запевнив, що буде продовжено роботу ОБСЄ щодо протидії корупції, торгівлі людьми та  боротьбі з дискримінацією і заохоченню прав людини і основних свобод. Рама представить пріоритети албанського головування в ОБСЄ на засіданні Постійної ради у Відні дев'ятого січня. До слова, головувати в ОБСЄ Албанія буде упродовж року.

Нагадаємо, від першого січня 2020 року обов'язки голови Ради Європейського союзу почала виконувати Хорватія. Країна вперше в своїй історії отримала таке право після свого вступу до ЄС у липні 2013 року. Повноваження триватимуть до 30 червня 2020 року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація