Берлін та Париж домовилися про спільне виробництво винищувачів

Німеччина і Франція поглиблюють співпрацію, зокрема в оборонній сфері.

Німеччина і Франція поглиблюють співпрацію, зокрема в оборонній сфері.

Про це пише Deutsche Welle. 

Німеччина та Франція у четвер, 13 липня, погодилися спільно розвивати "нове покоління" європейських винищувачів, які повинні модернізувати наявний флот військо-повітряних сил (ВПС) обох країн.

"Партнери сподіваються завершити план спільних дій до середини 2018 року", - йдеться у заяві Єлисейського палацу після переговорів президента Франції Еммануеля Макрона та німецької канцлерки Анґели Меркель. Президент Макрон назвав домовленість "революцією" у оборонних відносинах двох країн. 

Він уточнив, що співпраця Парижа і Берліна допоможе зекономити кошти та відкриє шлях спільним дослідженням, як і спільному експортові, додає агентство новин AFP.

Французькі ВПС наразі використовують серед іншого бойові літаки виробництва місцевої Dassault Aviation, німецькі - винищувачі Eurofighter. Дружба з новим ентузіазмом У повідомленні за наслідками двосторонніх переговорів також ідеться, що дві європейські держави також схвалили створення спільного оборонного фонду Євросоюзу, назвавши його "важливою опорою інтеграції у європейському оборонному секторі".

Організація із річним бюджетом у 5,5 мільярдів євро, нагадаємо, має бути передовсім спрямованим на дослідження та технологічні проекти у військовій сфері. Канцлерка Меркель виступила за подальше поглиблення співпраці з Францією.

За її словами, дружба між Парижем і Берліном продовжується "із новим ентузіазмом", оскільки обидві країни поділяють розуміння того, що необхідно разом посилювати ЄС, гарантувати безпеку громадянам та економічний поступ.

Вона також анонсувала можливі переговори щодо спільної з Францією реформи оподаткування підприємств.

Нагадаємо, що США підписали договір із Катаром на постачання винищувачів F-15 на загальну суму 12 млрд доларів. Відповідна угода була підписана у середу, 14 червня.

ВідеоУкраїна представила літак Ан-132 на знаменитому авіашоу Ле Бурже

Залиште свій коментар