Участь у ньому взяли відомі білоруські опозиціонери, зокрема, Микола Статкевич і Володимир Некляєв.

Увечері в п'ятницю, 8 вересня, у Мінську білоруси вийшли на неузгоджений із владою протест проти російсько-білоруських військових навчань "Запад-2017", які мають стартувати 14 вересня.

Протест організували представники Білоруського національного конгресу (БНК), у ньому взяли участь, зокрема, його лідери, екс-кандидати в президенти на виборах 2010 року, колишні політв'язні Микола Статкевич і Володимир Некляєв. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Також участь в заході, що розпочався на Жовтневій площі в центрі столиці, взяли співголова оргкомітету зі створення партії "Білоруська християнська демократія" Павло Северинець, глава руху солідарності "Разам" В'ячеслав Сівчик та інші відомі в Білорусі люди.

Дата 8 вересня для нинішніх мітингу і маршу була вибрана не випадково. У цей день 1514 року війська Великого князівства литовського, серцем якого була сучасна Білорусь, на чолі з гетьманом Костянтином Острозьким під Оршею розбила армію Московського князівства. Демократичні сили Білорусі вже понад 25 років відзначають цю дату як День білоруської військової слави.

Під час протесту його учасники заявили, що "Захід-2017"  загрожує незалежності Білорусі, адже російські військові після навчань можуть залишитися на території цієї країни, хоча це не вперше, коли на території Білорусі проводяться такі навчання.

ВідеоРосійсько-білоруські навчання світові ЗМІ охрестили репетицією війни в Європі

Нагадаємо, незабаром на території Росії та Білорусі стартують навчання "Захід-2017". Вони триватимуть від 14 до 20 вересня. Росія заявила, що участь у тренуваннях візьмуть 13 тисяч військових, однак на Заході цим підрахункам не довіряють, вважаючи, що участь у ньому візьмуть близько 100 тисяч. Водночас у Міноборони РФ здивувалися заявам у Німеччині про 100 тис. військових у навчаннях. Між тим, у НАТО стурбовані тим, що ці навчання не є прозорими, на них не пропускають представників ЗМІ.

У зв'язку з цими навчання Держприкордонслужба заявила про посилення кордонів України біля Росії та Білорусі. А президент України Петро Порошенко заявив, що під виглядом стратегічних командно-штабних навчань не виключається створення нових ударних угруповань російських військ для вторгнення на територію України

Залиште свій коментар