Блогери запідозрили в теракті у Мінську "людей в штатському" (аналіз відео)

Дата публікації
Перегляди
3887
Поділитись:
WhatsApp
Viber

На кадрах, зроблених після теракту на станції метро "Жовтнева", виявили підозрілих чоловіків з військовою підривною машинкою.

Білоруський Інтернет підірвала несподівана версія минулорічного вибуху в метро Мінська, жертвами якого стали 15 людей. Блогери запідозрили в скоєнні теракту "людей в штатському" – представників спецслужб.

Блогери зіставили кадри з камер спостереження на станції "Жовтнева" і відео, зроблене безпосередньо після вибуху оператором державного інформаційного агентства "БелТА".

На кадрах видно, як четверо людей в штатському виносили з метро через вихід убік Будинку офіцерів військову підривну машинку КПМ-3У1, котушку саперного кабелю і велику важку сумку з армійського брезенту, пише на своєму сайті gonzo.by "студент-революціонер" Максим Чернявський.

Кривавий теракт в мінському метро: Як це було. Фотохроніка

Двоє з цих чоловіків, які виносили сумки, були в смугастих футболках. І вони ж були помічені на фото в метро в безпосередній близькості від місця, де і стався вибух.

Білоруський сайт "Хартія-97" зазначає, що ці люди – точно не сапери, пропонуючи для порівняння інший знімок з місця події, на якому зафіксована група фахівців з розмінування (вони у спецодязі).

Тих самих "Людей в штатському" бачили на місці вибуху / Фото: Хартия-97
Також видання звертає увагу на те, що на місці вибуху утворилася величезна діра в армованій залізобетонній підлозі, а от тіла людей поруч – цілі. За висновками експертів, це пояснюється тим, що енергія вибуху пішла в основному в підлогу і в стелю.

Однак, згідно зі свідченням, сумку Дмитро Коновалов (один із засуджених за організацію теракту) встановив ліворуч від лавки. У такому випадку, переконані блогери, осколки лавки мали відлетіти до колони в бік тунелю - довгого переходу між станціями. Але тоді незрозуміло звідки взялися величезні діри у вагоні, перпендикулярні передбачуваному польоту осколків.

На думку блогерів, все сходиться, якщо підрив стався зсередини однієї з тумб лавки. Ймовірно, як припускає Чернявський, виконавці не врахували "ефект оболонки", що й призвело до такої кількості жертв. "Можливо, хтось просто хотів полякати народ, а вийшла трагедія", - зауважує він.

Нагадаємо, вибух на станції метро "Жовтнева" в Мінську стався 11 квітня 2011 року. В результаті 15 людей загинули, більше 300 отримали травми.

Винними в теракті визнали Дмитра Коновалова і Владислава Ковальова. Їх засудили до найвищої міри покарання – розстрілу. Засуджені подали президентові Олександрові Лукашенку прохання про помилування, однак, чи буде воно задоволене, досі не відомо.

Варто також зазначити, що раніше колишній командир спецназу МВС Білорусі Володимир Бородач, який перебуває в політичній еміграції в Німеччині, припускав, що за терактами може стояти група, підконтрольна голові Ради безпеки Віктору Лукашенку - сину президента.

Читайте також:

Білоруське ТБ показало відео допиту і зізнання "мінських терористів"

У теракті в Мінську, за який стратять двох людей, запідозрили сина Лукашенка

Обвинувачених в теракті у Мінську розстріляють

Мати обвинуваченого в теракті у Мінську просить розстріляти її замість сина

Блогери запідозрили в теракті у Мінську "людей в штатському"

Блогери запідозрили в теракті у Мінську "людей в штатському"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3887
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація