Брейвік хотів убити Обаму під час вручення йому Нобеля

Дата публікації
Перегляди
2545
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Брейвік хотів убити Обаму під час вручення йому Нобеля

Брейвік планував замах на Обаму під час його візиту в Осло / Фото: AFP

На думку Брейвіка, замах на президента США під час вручення йому Нобелівської премії став б символічною акцією.

Норвезький терорист Андерс Брейвік, якого обвинувачують у скоєнні двох терактів, що забрали життя 77 людей, замислювався про можливість замаху на президента США Барака Обаму під час вручення йому Нобелівської премії миру в Осло в 2009 році.

Про це розповіла норвезька газета Dagbladet, якій стали відомі подробиці допиту обвинуваченого.

Як повідомляється, Брейвік нібито сказав під час допиту, що замах на президента США став б символічною акцією, спрямованою не конкретно проти Обами, а проти самої події та установи, тому що Нобелівська премія, на його думку, традиційно присуджується діячам з лівими поглядами, а Брейвік називає себе "європейським антимарксистом".

У зв'язку з цим терорист розповів поліції про те, що він хотів використати начинений вибухівкою автомобіль. Він також подумував, що було б добре переодягнутися у форму поліцейського, але зрозумів, що здійснити акцію було б важко.

Як відомо, Брейвік 22 липня 2011 влаштував вибух у комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, в результаті якого загинули 8 осіб. Через кілька годин зловмисник відкрив стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утойя недалеко від столиці Норвегії, там було вбито 69 осіб.

Відразу ж після перших допитів Брейвік зізнався у скоєнні терактів, проте винним себе не вважає.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2545
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація