Центробанк РФ на тлі обвалу рубля вдвічі зменшив об'єм закупки для Мінфіна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відбулося скорочення ринкових закупівель валюти.

У четвер, 9 серпня, Центробанк Росії скоротив удвічі ринкові закупівлі валюти для Мінфіну. 

У серпні щодня на покупку валюти Мінфін мав витратити 16,7 млрд руб., але 9 серпня було закуплено валюти на 8,4 млрд руб., повідомляє РБК.

Відомо, що установа може коригувати щоденний обсяг купівлі іноземної валюти на ринку в рамках реалізації механізму бюджетного правила. У разі більш тривалого терміну такі операції будуть здійснені в повному обсязі, повідомили в Центробанку.

Під час квітневого обвалу на валютному ринку Центробанк не закуповував валюту для Мінфіну від 10 до 17 квітня. Закупівлі відновили після 18 квітня. Це була реакція на введення США санкцій проти російських публічних компаній UK Rusal і En +.

Нагадаємо, рубль почав активно падати в середу, 8 серпня, через новину про подробиці американського законопроекту про нові санкції проти Росії. "Акт про захист американської безпеки від агресії Кремля 2018" пропонує об'єднати всі американські обмеження проти РФ в одну базу, створити спеціальний санкційний офіс і визнати Москву "спонсором тероризму". 

Згодом стало відомо про ще одну порцію американських санкцій проти Росії – через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському місті Солсбері. Нові обмеження наберуть чинності орієнтовно 22 серпня. У Державному департаменті США введення нових санкцій пояснили тим, що Росія, яку Вашингтон вважає винною в отруєнні, порушила міжнародне право, застосувавши отруйну речовину "Новачок". Анонсовані санкції стосуватимуться заборони на експорт до Росії товарів, які можуть бути пов'язані з національною безпекою. Тобто заборона діятиме на постачання електронних пристроїв та їхніх компонентів, у тому числі й тих, що використовуються в авіаційній галузі. Про це пише Reuters.

У США пригрозили Росії й другою порцією санкцій - у разі, якщо протягом трьох місяців Москва не надасть гарантій, що не використовуватиме хімічну зброю і не погодиться на допуск міжнародних інспекторів. Другий етап санкцій передбачає зниження рівня дипломатичних відносин, заборону авіакомпанії "Аерофлот" літати до США, скорочення до мінімуму взаємної торгівлі. 

ВідеоРФ обіцяє дзеркальну відповідь на нові санкції США, запроваджені через отруєння Скрипалів

Росія обіцяє дзеркальну відповідь на нові, як там кажуть "драконівські" санкції США, запроваджені через отруєння родини Скрипалів у Британії. Обмежувальні заходи, що почнуть діяти за два тижні, вже обвалили рубль і ринок цінних паперів. Напередодні Держдеп заявив, що російський уряд порушив міжнародне право, використавши хімічну зброю. Тому Вашингтон обмежить постачання до Росії тих американських товарів, які можна використовувати із військовою метою. 

РФ обіцяє дзеркальну відповідь на нові санкції США, запроваджені через отруєння Скрипалів

Залиште свій коментар

Вибір редакції